Berluskoni pas daljes nga spitali: E mbijetova sfidën më të madhe jetësore

Must Read

10 futbollistët më të paguar në botë për vitin 2020

Lionel Messi dhe Cristiano Ronaldo kryesojnë edhe një herë renditjen e këtij viti në Forbes të futbollistëve...

Dhunë policore në Manastir, polici me shqelma dhe shufër rrah një manastiras

https://youtu.be/Kme0pFEe6L4 Nëpunësi policor në mënyrë brutale ka rrahur një qytetarë në qendrën...

Stadiumi i qytetit gati për lojën e madhe, qytetarët ndeshjen Shkëndija vs Tottenham do ta shohin përmes ekraneve

https://youtu.be/MpdlHHXwuac “Jemi në stadiumin e kryeqytetit në Shkup,...
- Advertisement -

 Ish kryeministri italian Silvio Berluskoni sot doli nga spitali pasi u shërua nga virusi korona, duke thënë se e ka mbijetuar “sfidën më të rrezikshme” në jetë.

“Me kënaqësi thashë – përsëri ia dole”, iu tha Berluskoni i buzëqeshur gazetarëve para derës së spitalit “San Rafael” në Milano, ku ishte pranuar më 3 shtator pasi ishte diagnostikuar me Kovid-19.

- Advertisement -

Mjeku i tij amë, Alberto Zangrillo, javën e kaluar deklaroi se tajkuni mediatik 83-vjeçar kishte pneumoni dhe konsiderohej si pacient me rrezik të lartë për shkak të moshës së tij dhe gjendjes së tij ekzistuese mjekësore, e cila përfshin probleme me zemrën.

Zangrillo tha se Berluskoni do të vdiste nëse përballej me simptomat e njëjta në mars dhe prill, por mjekët mësuan shumë nga paraqitja fillestare e virusit korona dhe tani janë më mirë të pajisur për luftë kundër sëmundjes.

- Advertisement -

Besohet se Berluskoni ishte infektuar përderisa ishte në pushim në vilën e tij në Sardenja.

“Secili nga ne është i ekspozuar në rrezik që të infektojë të tjerë. E përsëris thirrjen time për përgjegjësi maksimale nga të gjithë”, tha Berluskoni.

- Advertisement -

10 futbollistët më të paguar në botë për vitin 2020

Lionel Messi dhe Cristiano Ronaldo kryesojnë edhe një herë renditjen e këtij viti në Forbes të futbollistëve më të paguar, pasi Messi...

Dhunë policore në Manastir, polici me shqelma dhe shufër rrah një manastiras

https://youtu.be/Kme0pFEe6L4 Nëpunësi policor në mënyrë brutale ka rrahur një qytetarë në qendrën e Manastirit. Në video shihet...

Stadiumi i qytetit gati për lojën e madhe, qytetarët ndeshjen Shkëndija vs Tottenham do ta shohin përmes ekraneve

https://youtu.be/MpdlHHXwuac “Jemi në stadiumin e kryeqytetit në Shkup, këtu sonte në ora 20...

Ibrahimoviç pozitiv me Covid-19

Zlatan Ibrahimović ka rezoltuar pozitiv për Covid-19 pas një raundi të dytë të provave të shtupave përpara ndeshjes së sotme kundër Bodø...

Kërçova në hall me mbeturinat, Nuredini tregon ligjet, por jo planet për menaxhim të mbeturinave!

https://youtu.be/C_SE9LiDgp4 Kërçovarët prej dekadash përballen me problemin e mbeturinave. Në çdo fshat, lagje dhe...
- Advertisement -

More Articles Like This

- Advertisement -