Bekteshi: ASH-ja humbëse e të gjitha zgjedhjeve, Aziri: Sela është lider i së ardhmes

TË FUNDIT

Janë mbledhur mjetet e nevojshme për Noarin 3-vjeçar

Të afërmit e Noarit 3-vjeçar, që vuan nga tumori në veshkë, njoftojnë se, janë mbledhur mjetet e nevojshme për...

Qeveria e zgjeruar, VMRO-ja ndryshoi qëndrim, PLD-ja tha “jo”, për ASH-në ky është blof

https://youtu.be/MfaEpYyR6Xw Pasi që e mori besimin në Kuvend, dje kryeministri Zoran Zaev i ofroi opozitës që të jetë pjesë e...

Çairi dhe Saraji festojnë 7 Marsin, të pranishëm Mexhiti dhe Bexheti, por jo funksionarët e lartë BDI-së

https://www.youtube.com/watch?v=Wn3dB3j4U-Y Se po vazhdojnë fërkimet brenda BDI-së, kjo u pa edhe sot në shënimin e festës së 7 marsit, në...

Qendër terapie me protone për pacientët e vegjël me sëmundje të rënda

Një qendër e terapisë me protone për trajtimin e pacientëve të vegjël me kancer pritet të nisë funksionimin në...

Asfaltimi i autostradës Shkup-Bllacë ende s’ka filluar

https://www.youtube.com/watch?v=juo8archIpw Shumë fjalë, shumë premtime e fotografi, por asfaltimi i dy kilometrave rrugë, në autostradën Shkup-Bllacë ende nuk ka filluar...

Në emisionin “Click Plus” është folur edhe për zgjedhjet e ardhshme, ato lokale që priten të mbahen në Maqedoni të Veriut.

Kreshnik Bekteshi nga BDI-ja ka dërguar kritika drejt Elmi Azirit të Aleancës për Shqiptarët, për çfarë ka thënë se kjo e fundit ka humbur në njësitë zgjedhore ku votuesit më të mëdhenj janë shqiptarët.

“Në çdo qytet ju kemi fituar. Në çdo zonë zgjedhore ju kemi fituar. Në 2 ju kemi fituar, në 5 ju kemi fituar, në 6 debakëll… dhe në kontinuitet ju kemi fituar”, ka deklaruar Bekteshi.

Ndaj këtyre deklaratave, kohë pas kohe ka reaguar Aziri, duke i hedhur poshtë. Ai ka vlerësuar se Ziadin Sela është lider i së ardhmes për shqiptarët.

“Ziadin Sela është lider i së ardhmes për shqiptarët. Ziadin Sela nuk mund t’i lëshoni asgjë, dhe as ti merrni asgjë”, reagoi Aziri.

U dërguan kritika edhe për atë se cila parti po përgatit koalicion me VMRO-DPMNE-në, megjithatë si Bekteshi edhe Aziri e mohuan një gjë të tillë.

Debatin për zgjedhjet mund ta ndiqni nga minuta (1:15:00).

https://www.facebook.com/tv21hd/videos/419126892660597

TË NGJAJSHME