Ballistët gjejnë mënyrë për ta parë ndeshjen, të organizuar do të mblidhen të Gjimnazi i Tetovës

Must Read

Para sfidës Nurmagomedov-Gaetje, kujtojmë Khabib me plis shqiptari, dhuratë që ia dërgoi kampioni olimpik Shaban Tërstena

Në eventin e arteve marciale që sot do të zhvillohet në Abu Dhabi, përballja kryesore do të...

Fotografi zhgënjyese! Si supozohej të ishin, si u servirën në të vërtetë

Thuhet se kur nuk ke pritshmëri të larta, ia del të mos zhgënjehesh. Por...

Nuk durojnë kufizimet: “Nuk po na vret Covid-i, po na vrisni ju”, napolitanët përleshen me policinë

“S’po na vret Covid-i, po na vrisni ju”; me këto thirrje, qindra vetë, shumica të rinj mbushën...

Atmosfera do të ishte ndryshe po të mos ishim në kohë  pandemie, por  mungesa e  publikut në ndeshjet e futbollit ka bërë që edhe ndeshja mes Shkëndijës dhe Totenheamit të shihet në mënyra tjera. Tifo grupi Ballistët  në ora 19 do të grumbullohen në sheshin “Ilira” dhe më pas do të nisen për në gjimnazin e Tetovës ku edhe do ta ndjekin ndeshjen. Arbin Hajrullahi kryetari i tifo grupit Ballistët  thotë  se ekipi i zemrës duhet të përkrahet në cfarë do lloj mënyre.

 “Ne si tifo grup Ballistët kemi organizuar një marsh nga sheshi Iliria deri tek gjimnazi Tetovës dhe aty do shikohet në projektor ndeshja, besojmë se do kemi përkrahjen  gjithë qytetit pa marr parasysh rezultatit. Klubit i duhet përkrahje pa marr parasysh rezultatit  dhe është një ndeshje historike që duhet ta shijojnë edhe lojtarët  por edhe  ne si tetovar”, theksoi Arbin Hajrullai – kryetar i Ballistëve.

- Advertisement -

Qytetarët që anketuam  thonë se ndeshjen do e shohin bashkë me “ballistët”,  por edhe në shtëpi.

“Në televizion, ku do e shohim?!”

“Do kishim dashur shumë  të shkojmë në stadium por nuk lënë të shkojmë”.

“Në gjimnazin Kiril Pejçinoviç dhe na mungon shumë stadiumi”.

Ndeshje mes Shkëndijës dhe Totenhemit do të zhvillohet sonte në ora 20-të.

Para sfidës Nurmagomedov-Gaetje, kujtojmë Khabib me plis shqiptari, dhuratë që ia dërgoi kampioni olimpik Shaban Tërstena

Në eventin e arteve marciale që sot do të zhvillohet në Abu Dhabi, përballja kryesore do të jetë në mes Khabib NurmagoMedov...

Fotografi zhgënjyese! Si supozohej të ishin, si u servirën në të vërtetë

Thuhet se kur nuk ke pritshmëri të larta, ia del të mos zhgënjehesh. Por ky nuk ishte rasti i...

Nuk durojnë kufizimet: “Nuk po na vret Covid-i, po na vrisni ju”, napolitanët përleshen me policinë

“S’po na vret Covid-i, po na vrisni ju”; me këto thirrje, qindra vetë, shumica të rinj mbushën rruget e Napolit, të indinjuar...

Rama ka festuar 10 vjetorin e martesës.

Kryeministri Edi Rama ka festuar 10 vjetorin e martesës së tij më zonjën Linda Rama.  Rama ka ndarë me...

Spitalet plot, do të shërohemi jashtë shtetit? Filipçe: Jemi gati edhe për momente të tilla

https://youtu.be/kmDRVt4Vk5s Kapacitetet spitalore do të zgjerohen, kurse stafi mjekësor do të plotësohet. Ministri Venko Filipçe gjatë vizitës...

More Articles Like This