ASH-AAA për rastin “Monstra”: Është montim klasik politik

TË FUNDIT

A u përmbush premtimi i BDI-së për subvencionim të pagave për shqiptarët në sektorin privat? Përgjigjen nga Qeveria

Miratimi i programit në seancën e Qeverisë, ku parashihet subvencionim i kompanive private për punëtorë mbi bazën e parimit...

Tërmet i fuqishëm godet Greqinë, ndihet në Shkup dhe Tiranë

Një tërmet i fuqishëm ka goditur Greqinë para pak minutash. Tërmeti me fuqi prej 5.9 ballë, është ndjerë edhe në...

Qeveria apel diasporës: Merrni pjesë në regjistrim

Qeveria e Maqedonisë së Veriut ka dërguar apel deri te diaspora e vendit, që të marrin pjesë aktive në...

Numërohen mbi 33 mijë vota të diasporës, prin VV-ja

Nga 33 mijë e 488 vota nga diaspora që janë numëruar deri tani Lëvizja Vetëvendosje po prin me 26...

Kujdes, nesër pa energji elektrike një pjesë e Sarajit, Gazi Babës dhe Kisella Vodës

Gjatë ditës së nesërme për shkak të ndërhyrjeve teknike në rrjetin elektro shpërndarës, pa energji elektrike do të jenë...

Zejdi Rexhepi në emër të koalicioni ASH-AAA tha se rasti Monstra është montim klasik politik. Sipas tij pot ë bëhej fjalë për terrorizëm, doemos duhet të ketë motiv, porositës dhe përfitues, e që sipas Zejdit nuk dihen.

“Është montim klasik politik për faktin që me të njëjtat fakte nga 2002, nga procesi i parë, ku dihej mirë se ishte montim politik, me të njëjtat fakte prokuroria thriret dhe tregon dëshmi. Kjo është në interes të disa qarqeve shtetërore. Arsyeja do të del më tutje, mirëpo ajo që ne kemi kërkuar dhe do të kërkojmë edhe më tutje, na tregojnë cili mund të jetë motivi, cili është porositësi dhe kush përfiton nga një çështje e tillë. Akuza për terrorizëm është akuzë shumë e madhe dhe doemos duhet të ketë motiv, porositës dhe përfitues.”

TË NGJAJSHME