Arsovska: Kompanitë po bien në borxhe, Qeveria duhet t’u ndihmojë

Must Read

Kompletohet kabineti qeveritar – Me 62 vota “pro” dhe 44 “kundër” votohen zvëvendësministrat

Me 62 vota "pro" dhe 44 "Kundër" në Kuvend u votuan dhe zëvendëministrat me çka u kompletua...

Hoda: Të dalësh në zgjedhje me BDI-në, është si të garosh me dhelprën

Analisti politik, Besim Hoda në emisionin Click Plus në TV21, deklaroi se të dalësh në zgjedhje me...
- Advertisement -

Qeveria duhet tu ndihmojë bizneseve të mbijetojnë, veçanërisht kompanitë që kanë investuar shumë në vitet e mëparshme, kështu dekaroi kryetarja e Lidhjes së Odave Ekonomike të Maqedonisë, Danella Arsovska.

“Situata është përkeqësuar, kompanitë po bien në borxhe çdo ditë dhe nuk i pushuan punëtorët me shpresën se situata do të përmirësohet”, tha Arsovska.

- Advertisement -

Ministri i ekonomisë Bekteshi premtoi se do tu dal në ndihmë kompanive dhe tha se tashmë po bëhën vlerësimet se kur do të bëhet ribalanci i buxhetit, i cili do të sigurojë fonde për paketën e katërt të masave anti-krizë.

- Advertisement -
  • Tags
  • 5

Kompletohet kabineti qeveritar – Me 62 vota “pro” dhe 44 “kundër” votohen zvëvendësministrat

Me 62 vota "pro" dhe 44 "Kundër" në Kuvend u votuan dhe zëvendëministrat me çka u kompletua Qeveria e re.

Selmani: Të papranueshme ankesat e opozitës për vjedhje votash, duhet t’a mbronin votën! Po demotivoni votuesin!

"Ça të bëjmë ne na i vjedhin votat. Këtë argument unë nuk e pranoj. Z. Zejdi nëse unë...

Hoda: Të dalësh në zgjedhje me BDI-në, është si të garosh me dhelprën

Analisti politik, Besim Hoda në emisionin Click Plus në TV21, deklaroi se të dalësh në zgjedhje me BDI-në, është e njëjtë si...

Qeveria nuk është legjitime, prandaj nuk e përkrahim, thotë deputeti i koalicionit ASH-AAA Skender Rexhepi

Deputeti i koalicionit ASH-AAA, Skender Rexhepi i ftuar në emisionin Click Plus në TV21, thotë se Qeveria nuk është legjitime dhe prandaj...

Tottenham zbarkoi në Shkup, Gjoka: Nuk është e lehtë të përgatisish ekipin për një ndeshje me nivel të lartë

Trajneri Zhoze Murinjo së bashku me ekipin e tij arriti në Shkup. Shkëndija e Tetovës nesër në kuader të Europa Ligës do...
- Advertisement -

More Articles Like This

- Advertisement -