Arrestohet një banor i Haraçinës, posedonte armë pa leje

Must Read

Dhanë shporetin, morën kondicionerë, 4060 aplikime për subvencion për inverterë

https://youtu.be/pJg-4TXQHvU Dhjetëra shporetë u mblodhën në oborrin e shkollës së mesme të...

Qeveria kërkon heqjen e Portës “Maqedonia”, njëjtë pritet të hiqet edhe monumenti për Nënë Terezën dhe anijet në Vardar

https://youtu.be/HI8JrHp5iUU “Kjo është Porta “Maqedonia” në qendër të Shkupit. U ndërtua në...

Ushqehet nga bagëtitë që ka, i vetëm e me kushte të rënda, pa rrymë e pa ujë

https://youtu.be/kHrOl_DFdGw Ky është Grujiq Borçe.Jeton në lagjen Përzhinë të Shkupit. I ka...
- Advertisement -

Njësia për trafikim të paligjshëm pranë SPB Shkup parashtroi kallëzim penal kundër N.J. (21) nga Shkupi për shkak të dyshimit bazë se ka bërë vepër penale “përpunim të paligjshëm, mbajtje dhe trafikim me armë ose materie spërkatëse” të paraparë dhe të ndëshkuar sipas nenit 396 nga Kodi penal.

“Më 08.09.2020 rreth orës 17:30 minuta nga nëpunësit policorë në rrugën për në fshatin Haraçinë drejt Hasanbegut, është kryer kontroll në automjetin motorik “audi A4”, pronë dhe e drejtuar nga i denoncuari. Gjatë kontrollit në automjet nën karrigen e parme janë gjetur armë “Tokarev TT-33″, kalibër 7,62x25mm me kornizë me 5 plumba”, theksohet në kumtesën e MPB-së.

- Advertisement -

Gjërat e gjetura me vërtetim janë marrë nga N.J. ndërsa ai është privuar nga liria në Stacionin policor Gazi Babë pas çka është biseduar, njëherit është njoftuar edhe Prokurorin publik.

- Advertisement -

Dhanë shporetin, morën kondicionerë, 4060 aplikime për subvencion për inverterë

https://youtu.be/pJg-4TXQHvU Dhjetëra shporetë u mblodhën në oborrin e shkollës së mesme të Sarajit. Qytetarët...

Qeveria kërkon heqjen e Portës “Maqedonia”, njëjtë pritet të hiqet edhe monumenti për Nënë Terezën dhe anijet në Vardar

https://youtu.be/HI8JrHp5iUU “Kjo është Porta “Maqedonia” në qendër të Shkupit. U ndërtua në kuadër të projektit “Shkupi 2014”,...

Ushqehet nga bagëtitë që ka, i vetëm e me kushte të rënda, pa rrymë e pa ujë

https://youtu.be/kHrOl_DFdGw Ky është Grujiq Borçe.Jeton në lagjen Përzhinë të Shkupit. I ka shumë qejf kafshët dhe shpezët.E...

Banorët e Butelit kërkojnë poliklinikë, Smilevski: Startojmë vitin e ardhshëm

https://youtu.be/3kiWlhb0ofY Me sirenat dhe bori të veturave në targat e të cilave shkruante poliklinikë, banorët e Butelit...

Katër denarë për një kilogram rrush, vreshtarët të revoltuar, ministri Hoxha qetëson

https://youtu.be/kvM_tDdh0oU Cilësia e dobët e rrushit këtë vit shkaktoi probleme, por edhe përkundër kësaj shteti do të...
- Advertisement -

More Articles Like This

- Advertisement -