Anik, Zana, Eda.. Grafite në betonin e Çairit! Shkruhen emrat e nxënësve të shkollave përreth

Must Read

Osmani u takua me deputetin bullgar Kovaçev: Presim që Bullgaria të vazhdojë mbështetjen ndaj RMV-së

Në kuadër të vizitës dyditore në Bruksel, Ministri Osmani, realizoi takim edhe me eurodeputetin Andrej Kovaçev, i...

Ministrat nënshkruajtën Kodin për sjellje etike, do t’i mbikëqyrë Nikollovski

Kryeministri Zoran Zaev, në seancën qeveritare ku ministrat nënshkruajtën Kodin për sjellje etike, ka deklaruar se me...

“Grabitësit e bankës”, në Teatrin e Kumanovës

“Komedia për grabitje” e shkruar nga bashkëautorët Henry Shields, Jonathan Sayer dhe Henry Lewis, vjen në skenën...
- Advertisement -

Ngjyroset betoni i vendosur në rrugën “Cvetan Dimov” tek Çairçanja në Çair. Iniciativa është ndërmarr nga Qyteti i Shkupit në bashkëpunim me  Komunën e Çairit. Gjegjësisht në bankinat prej betoni në formë të grafiteve janë shkruar emrat e nxënësve të shkollave që gravitojnë në këtë lagje, bëjnë të ditur burime të TV21. Thuhet se qëllimi i vendosjes së betonit ka qenë pikërisht siguria e nxënësve të këtyre shkollave. TV21  

- Advertisement -
  • Tags
  • 1

Osmani u takua me deputetin bullgar Kovaçev: Presim që Bullgaria të vazhdojë mbështetjen ndaj RMV-së

Në kuadër të vizitës dyditore në Bruksel, Ministri Osmani, realizoi takim edhe me eurodeputetin Andrej Kovaçev, i cili njëherit është edhe anëtar...

Ministrat nënshkruajtën Kodin për sjellje etike, do t’i mbikëqyrë Nikollovski

Kryeministri Zoran Zaev, në seancën qeveritare ku ministrat nënshkruajtën Kodin për sjellje etike, ka deklaruar se me këtë do të përmirësojnë sjelljen...

“Grabitësit e bankës”, në Teatrin e Kumanovës

“Komedia për grabitje” e shkruar nga bashkëautorët Henry Shields, Jonathan Sayer dhe Henry Lewis, vjen në skenën e Teatrit të Kumanovës, si...

Veseli e quan “të lodhët” qeverinë Hoti

Kryetari i PDK-së, Kadri Veseli qeverisjen e Avdullah Hotit po e konsideron të lodhët. “Qeverisje që është duke...

Kacarska propozohet për gjykatëse kushtetuese

Gjykatësja e Gjykatës Penale, Dobrilla Kacarka është propozuar që të jetë gjykatëse kushtetuese. Kacarska e cila që nga viti...
- Advertisement -

More Articles Like This

- Advertisement -