ZGJEDHJET

Angellovska: Janë lëshuar mbi 100 mijë kartela pagesore vendore në vlerë prej nëntë milionë eurove

Must Read

“Gruaja të mos përdoret si kukull”, Valbona Reka paralajmëron Ligj për barazi gjinore

Bartësja e listës në njësinë zgjedhore numër 4, Valbona Reka nga koalicioni “Tash është koha” thotë se...

Komuna Çair përkujton Srebrenicën, zyrtarizon gjuhën boshnjake dhe vendos flamurin boshnjak para Komunës

Komuna e Çairit përkujton gjenocidin në Srebrenicë. Kreu i Komunës së Çairit, Visar Ganiu, në rrjetin social...

Çulev: Do të ketë sanksione të ashpra për të gjithë shkelësit e procesit zgjedhor

Ministri i Punëve të Brendshme, Naqe Çulev, ka udhëzuar të gjithë kolegët e tij që të ndërmarrin...
- REKLAMIM I PAGUAR POLITIK -

Mbi 100.000 kartela pagesore vendore me vlerë prej nëntë milionë eurove janë lëshuar për qytetarët, njoftoi ministrja e Financave, Nina Angellovska në profilin e saj në Fejsbuk.

- Advertisement -

Ajo shtoi se numrat amë të qytetarëve që kanë parashtruar ankesa u janë dërguar institucioneve që kontrollojnë nëse i plotësojnë kushtet e përcaktuara në Dekret.

“Pas kontrollimeve të kryera, do të informojmë për qytetarët, ankesat e të cilëve janë pranuar dhe të njëjtat do të shtohen në listën e qytetarëve të cilëve u takon mbështetja dhe shpërndahen në mënyrë të duhur në bankat lëshuese”, deklaron ministrja.

Bankat, siç qëndron në njoftim, po punojnë me shpejtësi në shtypjen dhe lëshimin e #ДомашнаПлатежнаКартичка. Deri më tani, më shumë se 250.000 kartela janë personalizuar dhe shtypur. Deri në fund të javës, të gjitha kartelat e paraqitura në listën fillestare do të shtypen. Nga java e ardhshme, kartelat pritet të shtypen pas ankesave të marra.

- Advertisement -

“Të gjithë ata që i plotësojnë kriteret e përcaktuara në Dekret, do të marrin ndihmë financiare përmes kartelës pagesore vendore”, shkroi Angellovska në FB./MIA

- Advertisement -

- REKLAMIM I PAGUAR POLITIK -

Latest News

Komuna Çair përkujton Srebrenicën, zyrtarizon gjuhën boshnjake dhe vendos flamurin boshnjak para Komunës

Komuna e Çairit përkujton gjenocidin në Srebrenicë. Kreu i Komunës së Çairit, Visar Ganiu, në rrjetin social Facebook, shkruan: “Në nder dhe...

Çulev: Do të ketë sanksione të ashpra për të gjithë shkelësit e procesit zgjedhor

Ministri i Punëve të Brendshme, Naqe Çulev, ka udhëzuar të gjithë kolegët e tij që të ndërmarrin të gjitha masat dhe aktivitetet...

Emiratet vendosën të mbyllin 9 mijë vende pune

Presidenti i Emirateve, Tim Clark tha që linja ajrore e Lindjes së Mesme ka vendosur të reduktojë më shumë 9,000 punëtorë për...

Angelovska në tryezën e rrumbullakët të BB-së: Banka Botërore mbetet partneri ynë i përkushtuar

Banka Botërore mbetet  partneri ynë i përkushtuar, si në kushte  të volitshme ekonomike kur e kemi mbështetje  në masat të cilat ndërmerren...
- Advertisement -

More Articles Like This

- Advertisement -