Ambasadori izraelit në KB e lëshoi sallën plenare gjatë fjalimit të Erdoganit

Must Read

22 viktima dhe 561 të infektuar në 24 orët e fundit

Ministria e Shëndetësisë, informoi se gjatë 24 orëve të fundit nga 1901 testime të realizuara, 561 persona...

S’ka nevojë për marrëveshje të re me Bullgarinë! Zaev: Jemi të gatshëm për të gjitha çështjet të prononcohemi publikisht

https://youtu.be/UDvklUaQPN4 Nuk ka nevojë për marrëveshje të re për marrëdhënie të mira...

Çka u tha e çka u bë për Kodrën e Diellit?

https://youtu.be/hJ6nnq1o0fM Mbeturina në çdo cep, ujë që vërshon nëpër rrugë, mungesë e...

Ambasadori izraelit në Kombet e Bashkuara, Gilad Erdan, i cili ishte i pranishëm në mbledhjet e Asamblesë së Përgjithshme të KB-së në Nju-Jork, u largua nga salla plenare gjatë fjalimit të presidentit turk Rexhep Taip Erdogan, i cili e kritikoi ashpër Izraelin.

Ambasadori izraelit e akuzoi Erdoganin se “vazhdon të përhap gënjeshtra dhe deklarata antisemitike kundër Izraelit”, raportoi “Xherusalem post”.

Ambasadori u largua nga salla ndërsa Erdogan, gjatë një fjalimi të regjistruar më parë, kritikoi Izraelin për, siç tha, politikën e “shtypjes, dhunës dhe frikësimit” ndaj Palestinës, raporton agjencia e lajmeve Anadollu.

Erdogan tha në fjalimin e regjistruar se “pushtimi dhe shtypja e Palestinës është një plagë e përgjakshme për njerëzimin” dhe se “dora e ndyrë e Izraelit” po forcon vazhdimisht arrogancën e vendeve të shenjta në Jerusalem.

“Populli palestinez duhet të kundërshtojë politikën e Izraelit të shtypjes, dhunës dhe frikësimit, e cila ka zgjatur për më shumë se gjysmë shekulli”, tha presidenti turk në një fjalim të regjistruar në Asamblenë e Përgjithshme të KB-së./MIA

22 viktima dhe 561 të infektuar në 24 orët e fundit

Ministria e Shëndetësisë, informoi se gjatë 24 orëve të fundit nga 1901 testime të realizuara, 561 persona kanë rezultuar pozitivë me virusin...

S’ka nevojë për marrëveshje të re me Bullgarinë! Zaev: Jemi të gatshëm për të gjitha çështjet të prononcohemi publikisht

https://youtu.be/UDvklUaQPN4 Nuk ka nevojë për marrëveshje të re për marrëdhënie të mira fqinjësore me Bullgarinë – theksoi...

Çka u tha e çka u bë për Kodrën e Diellit?

https://youtu.be/hJ6nnq1o0fM Mbeturina në çdo cep, ujë që vërshon nëpër rrugë, mungesë e  kanalizimit atmosferik dhe atij fekal,...

Sjellja e ligjeve me procedurë të shkurtuar! Xhaferi: Janë në dëm të Kuvendit, por në dobi të shtetit

https://youtu.be/b0-YoBIZbvg Për sjelljen e ligjeve me procedurë të shkurtuar, që ishin pjesë e procesit reformues, zgjdhëm që...

Nga çfarë ndërroi jetë Amdi Bajram? Familja e tij: Vdiq nga sulmi në tru e jo nga korona virusi

https://youtu.be/T4ErpV03hAQ Kolonë makinash sot e përcollën për në banesën e fundit deputetin Amdi Bajramin.

More Articles Like This