Alkaloid dhe fondacioni “Trajçe Mukaetov”, Donacion prej 170 mijë eurove për Spitalin në Kavadar

Must Read

Murinjo arriti në Shkup me ekipin e tij

Trajneri i Tottenham Zhoze Murinjo së bashku me lojtarët arriti në Shkup, raporton TV21.

Snopçe: Vetë ministrat e kësaj Qeverie e pranojnë se drejtësia është e partizuar!

Deputeti nga koalicioni ASH-AAA, Halil Snopçe në magazinën informative në TV21, tha se vetë ministrat e kësaj...

A shkoi mbarë trajnimi për platformën online? Trajnuesi Ismaili: Nuk pritet fillim i suksesshëm i vitit shkollor

Mungesa e infrastrukturës IT, e kompjuterëve për mësuesit dhe koha e shkurtër janë disa nga sfidat kryesore...
- Advertisement -

Gjatë vitit 2019 dhe 2020, “Alkaloid SHA Shkup” realizoi donacion për Spitalin e Përgjithshëm në Kavadar në vlerë prej rreth 10,500,000 denarë, 170,000 euro, duke pajisur plotësisht Repartin intern për Sëmundjet e Grave në këtë institucion shëndetësor publik, kumtuan nga kompania. Hapësira prej mbi 350m2, e cila ishte e papërfunduar për gati tre dekada, siç theksohet, u dorëzua në përdorim zyrtarisht sot me respektimin e rreptë të të gjitha protokolleve shëndetësore dhe masave mbrojtëse nga Ministri i Shëndetësisë, Venko Filipce, Drejtori i Përgjithshëm dhe Kryetari i Bordit të “Alkaloid”, Zhivko Mukaetov dhe drejtori i spitalit, Dr. Dime Kocev. Reparti i ri u konceptua dhe ndërtua në përputhje me të gjitha standardet dhe rregulloret moderne për objektet shëndetësore dhe përbëhet nga pjesa për pacientët,  pjesa për kujdesi intensiv dhe një pjesë për personelin mjekësor, dhe e gjithë hapësira, përveç instalimeve të reja, mori pajisjet e duhura spitalore, mobile spitalore, TV në të gjitha dhomat e spitalit dhe internet në të gjithë repartin.

- Advertisement -

Murinjo arriti në Shkup me ekipin e tij

Trajneri i Tottenham Zhoze Murinjo së bashku me lojtarët arriti në Shkup, raporton TV21. Shumë ekspertë Zhoze Murinjon...

Snopçe: Vetë ministrat e kësaj Qeverie e pranojnë se drejtësia është e partizuar!

Deputeti nga koalicioni ASH-AAA, Halil Snopçe në magazinën informative në TV21, tha se vetë ministrat e kësaj Qeverie e pranojnë se drejtësia...

A shkoi mbarë trajnimi për platformën online? Trajnuesi Ismaili: Nuk pritet fillim i suksesshëm i vitit shkollor

Mungesa e infrastrukturës IT, e kompjuterëve për mësuesit dhe koha e shkurtër janë disa nga sfidat kryesore se pse fillim viti shkollor...

Tetovë, infektohet një edukatore me Covid-19, izolohen fëmijët që kanë qenë nën përkujdesjen e saj

Një edukatore e çerdhes “Rinia” në Tetovë ka rezultuar pozitiv me Covid 19. E njëjta   tani është në gjendje të mirë shëndetësore,...

Hajko Mas është në karantinë, i infektuar me Covid-19 një person i sigurimit

Ministri gjerman i Punëve të Jashtme, Hajko Mas është në karantinë pasi një truprojë e tij ka qenë pozitiv në koronavirusin e...
- Advertisement -

More Articles Like This

- Advertisement -