Aktakuzë ndaj 39-vjeçarit për sulm seksual mbi fëmijë

Must Read

Filipçe: Situatën e kemi nën kontrollë

Kllasteret e të infektuarve i kemi të njohura dhe situatën e kemi në kontroll. Kështu u shpreh...

Filipçe: Orën policore e kemi hequr sepse ka zgjatur mjaftueshëm, nëse ka nevojë e kthejmë

Ne kemi analizuar situatën dhe gjendjen me virusin korona përpara se ta heqim orën policore, tha Ministri...

Misajllovski për konferencën për media të Zaevit: Është joserioze dhe ikje nga realiteti

Është joserioze, dhe paraqet ikje të plotë nga realiteti të flitet për arritjet trevjaçre, kur sot Maqedonia...

Prokuroria e Shkupit ngriti aktakuzë kundër një personi 39 vjeçar për vepër penale – Sulm seksual mbi fëmijë nën moshën 14 vjeç, njoftojnë nga Prokuroria Themelore Publike Shkup.

“I akuzuari, më 10 shkurt, në një ndërtesë të braktisur prapa qendrës pranuese për të pastrehët ‘Ranka Millanoviç’ në Shkup ka kryer veprime seksuale mbi një fëmijë në moshë 12 vjeç. Ai e mori viktimën, ndryshe fëmija i tij jashtëmartesor, me të cilin jetonte në të njëjtën bashkësi familjare, e mori me automjet me arsye se do ta merrte atë në shkollë, por e çoi në ndërtesën e braktisur, ku e detyroi të bënte veprime seksuale”, kumtuan nga Prokuroria e Shkupit.

Prokurori kompetent publik paraqiti deri tek Gjykata Themelore Penale Shkup propozimin për zgjatjen e masës së paraburgimit,m të vendosur më parë për të akuzuarin, sepse ekzistojnë ende të njëjtat arsye – rreziku për arratisje, mundësia për ndikim të dëshmitarëve dhe rrethanat e veçanta që justifikojnë frikën se ai mund të përsëris veprën./MIA

- Advertisement -

Latest News

Filipçe: Orën policore e kemi hequr sepse ka zgjatur mjaftueshëm, nëse ka nevojë e kthejmë

Ne kemi analizuar situatën dhe gjendjen me virusin korona përpara se ta heqim orën policore, tha Ministri i Shëndetësisë Venko Filipçe. Sipas...

Misajllovski për konferencën për media të Zaevit: Është joserioze dhe ikje nga realiteti

Është joserioze, dhe paraqet ikje të plotë nga realiteti të flitet për arritjet trevjaçre, kur sot Maqedonia e përjeton të hënën e...

Drejtori i “Gazetës Zyrtare” në vetizolim, ka qenë në kontakt me Llukarevskën

Drejtori i “Gazetës Zyrtare” Martin Kostovski para pak kohe në Fejsbuk publikoi se do të jetë në vetëizolim 14 ditorë përshkak kontaktit...

Zaev: Mu për shkak të mbrojtjes së shëndetit të qytetarëve “zgjedhjet janë zgjidhje”

Pesë korriku është dita e zgjedhjeve, deklaroi sot lideri i LSDM-sl Zoran Zaev, sipas të cilit, deri atëherë partitë kanë 35 ditë...
- Advertisement -

More Articles Like This

- Advertisement -