Akar: Armenia të përfundojë pushtimin e Azerbajxhanit

Must Read

Vdes tenori e kompozitori Avni Mula

Ka vdekur këngëtari dhe kompozitori shqiptar Avni Mula. Këtë lajm e ka bërë të...

SHBA: Nata e shtrigave në kushte të pandemisë së Kovid-19

Si edhe vitet e kaluara, amerikanët planifikojnë nesër ta festojnë Natën e shtrigave, edhe përkundër pandemisë së...

Arrestohet një qytetar i Shkupit i kërkuar me fletëarrest

Në lagjen Triangla të Shkupit në orën 18:20, disa nëpunës policorë të Sektorit për Bashkëpunim Ndërkombëtar –...

 Ministri turk i Mbrojtjes, Hulusi Akar i ka bërë thirrje Armenisë që t’i japë fund “pushtimit” në pjesën e territorit të Azerbajxhanit dhe të tërheqë “mercenarët dhe terroristët” e saj nga Nagorno-Karabahu.

“Armenia duhet të ndërpres menjëherë sulmet e saj dhe të tërheqë mercenarët dhe terroristët e saj nga Nagorno-Karabahu dhe territori i Azerbajxhanit”, tha Akar, duke shtuar se është e domosdoshme të vendoset armëpushim dhe paqe.

Turqia që dje kumtoi, se pa mëdyshje mbështet Azerbajxhanin.

Përleshjet në Nagorno-Karabah shpërthyen dje në mëngjes dhe kanë vazhduar për dy ditë, ndërsa sipas informacionit të fundit, deri tani 21 persona janë vrarë dhe disa qindra janë plagosur.

Erevani akuzoi Ankaranë se ushtria turke gjithashtu mori pjesë në përplasjet, por këtë Baku e mohoi.

Vdes tenori e kompozitori Avni Mula

Ka vdekur këngëtari dhe kompozitori shqiptar Avni Mula. Këtë lajm e ka bërë të ditur përmes Facebook vajza e...

SHBA: Nata e shtrigave në kushte të pandemisë së Kovid-19

Si edhe vitet e kaluara, amerikanët planifikojnë nesër ta festojnë Natën e shtrigave, edhe përkundër pandemisë së koronavirusit të ri.

Arrestohet një qytetar i Shkupit i kërkuar me fletëarrest

Në lagjen Triangla të Shkupit në orën 18:20, disa nëpunës policorë të Sektorit për Bashkëpunim Ndërkombëtar – Sektori për kërkime e arrestuan...

Instagrami bën përpjekje të parandalojë përhapjen e lajmeve të rreme për zgjedhjet presidenciale të SHBA-së

 Instagrami dje vendosi ndryshime në platformën e saj për përdoruesit amerikanë në mënyrë që të parandalojë përhapjen e lajmeve të rreme gjatë...

Në Shkup 528 shoferë të sanksionuar gjatë ditës së djeshme

Gjithsej 528 sanksione janë shqiptuar gjatë ditës së djeshme në territorin e Qytetit të Shkupit në kuadër të kontrolleve të intensifikuara të...

More Articles Like This