Ahmeti: Zgjedhjet janë të rëndësishme, por shëndeti i qytetarëve është mbi të gjitha

Must Read

Inspektorët pengohen të inspektojnë në një lokal, brenda ka qëndruar një lider partie

Inspektorati  shtetëror  i tregut gjatë kësaj mbrëmje është penguar të futet në një kafene për të...

Blerim Sejdiu: Zhelina nuk e meriton orën policore

Në lidhje me kufizimin e lëvizjes së qytetarëve gjatë fundjavës, ka reaguar kryetari i Komunës së Zhelinës,...

Ueb faqja “Bli Produkte Vendore” joaktive! Qytetarët ende s’mund t’i tërheqin vauçerët

https://youtu.be/oJcsaXalgIM Dje duhej të publikoheshin të dhënat, por ueb faqja “bli produkte...

Zgjedhjet janë të rëndësishme, por së pari duhet të kemi konsensus për datën dhe mbi të gjitha të merren parasysh masat e institucioneve shëndetësore. Sidoqoftë, shëndeti i qytetarëve është mbi të gjitha, tha pas takimit të liderëve me Presidentin Stevo Pedndarovski, kreu i BDI-së Ali Ahmeti.

“Ne jemi shumë të vetëdijshëm që vendi është pa Kuvend, me një qeveri teknike, por kjo situatë është shkaktuar nga një pandemi dhe një virus i rrezikshëm” – tha Ahmeti.

Ahmeti theksoi se është shumë e rëndësishme që kjo situatë të mos jetë e politizuar.

I pyetur se si e sheh faktin që Kryetari i Parlamentit Talat Xhaferi nuk e mblodhi Kuvendin në këtë situatë, Ahmeti theksoi se njeriu i parë i parlamentit respekton dhe nuk shkel Kushtetutën dhe është në komunikim me ekspertë ligjorë.

  • Tags
  • 2
- Advertisement -

Latest News

Blerim Sejdiu: Zhelina nuk e meriton orën policore

Në lidhje me kufizimin e lëvizjes së qytetarëve gjatë fundjavës, ka reaguar kryetari i Komunës së Zhelinës, Blerim Sejdiu. Ai për TV21...

Ueb faqja “Bli Produkte Vendore” joaktive! Qytetarët ende s’mund t’i tërheqin vauçerët

https://youtu.be/oJcsaXalgIM Dje duhej të publikoheshin të dhënat, por ueb faqja “bli produkte vendore” (www.kupuvajdomasni.gov.mk) as sot nuk...

Një mjeke del pozitive në gjinekologjinë e Tetovës! E infektuara nuk ka pas kontakte me pacientë

https://youtu.be/DTb2yFFdIgU Një mjeke në repartin e Gjinekologjisë në Spitalin Klinik të Tetovës gjatë ditës së sotme ka...

Zyrtare: Kthehet ora policore! Nga enjtja ora 21h deri të hënën ora 05h

Qeveria miratoi propozimin e Komisionit për Sëmundje Infektive për  kthimin e orës policore,  me çka Shkupi, Shtipi, Kumanova dhe Tetova, që nga...
- Advertisement -

More Articles Like This

- Advertisement -