Afërsisht 40 persona kanë humbur jetën nga përmbytjet në Japoni

Must Read

Pakoja e katërt ekonomike peshon 350 milionë euro, njofton ministri i Ekonomisë Bekteshi

Ministri i Ekoonomisë, Kreshnik Bekteshi, përmes Facebookut të tij ka njoftuar se është caktuar shuma e mjeteve...

Monstra, ekspertja ka falsifikuar ekspertizën? Dëshmitarja Nikollovska me deklarata konfuze, Raufi do e padisë

https://youtu.be/IVglfJbP16I Snezhana Nikollovska, ekspertja e cila ka bërë analizën e dheut ku...

Takim Besimi-Bërnz: SHBA është partneri ynë më i rëndësishëm strategjik

Shtetet e Bashkuara të Amerikës janë një nga partnerët më të rëndësishëm strategjikë të Republikës së Maqedonisë së Veriut....
- Advertisement -

Afërsisht 40 njerëz besohet se kanë vdekur si pasojë e shirave të rrëmbyeshëm në Japoni.

“Shirat e mëdha shkaktuan përmbytje dhe rrëshqitje të tokës gjatë fundjavës, me ç’rast kanë vdekur 21 njerëz. Edhe 18 të tjerë nuk tregojnë shenja jete dhe besohet se kanë vdekur, por vdekja e tyre ende nuk është konfirmuar zyrtarisht, ndërsa 13 rezultojnë të humbur”, tha në konferencën e sotme për shtyp sekretari i përgjithshëm i qeverisë Joshihide Suga. Ai tha se rreth 40,000 ushtarë janë përfshirë në operacionet e shpëtimit, ndërsa qendrat e evakuimit janë duke i marrë të gjitha masat për ta parandaluar hyrjen e koronavirusit në to.

- Advertisement -

Një sasi rekord shiu ra ra të shtunën në mëngjes në prefekturën Kumamoto në ishullin Kiushu, duke përmbytur lumenj dhe zona të ulëta. Bëhet fjalë për katastrofën më të keqe natyrore në Japoni që nga tajfuni Hagibis tetorin e kaluar, me ç’rast kanë vdekur rreth 90 njerëz.

- Advertisement -
  • Tags
  • 4

Pakoja e katërt ekonomike peshon 350 milionë euro, njofton ministri i Ekonomisë Bekteshi

Ministri i Ekoonomisë, Kreshnik Bekteshi, përmes Facebookut të tij ka njoftuar se është caktuar shuma e mjeteve për pakon e katërt ekonomike,...

Monstra, ekspertja ka falsifikuar ekspertizën? Dëshmitarja Nikollovska me deklarata konfuze, Raufi do e padisë

https://youtu.be/IVglfJbP16I Snezhana Nikollovska, ekspertja e cila ka bërë analizën e dheut ku ka ndodhur vrasja e pesëfishtë...

Takim Besimi-Bërnz: SHBA është partneri ynë më i rëndësishëm strategjik

Shtetet e Bashkuara të Amerikës janë një nga partnerët më të rëndësishëm strategjikë të Republikës së Maqedonisë së Veriut. Marrëdhëniet e shkëlqyera politike midis...

Takim i Bytyqit dhe Bekteshit me Poçivalshek: Sllovenia dhe Maqedonia e Veriut janë vende mike me bashkëpunim të fortë ekonomik

Gjatë vizitës zyrtare të delegacionit të udhëhequr nga presidenti slloven, Borut Pahor, zëvendëskryeministri për çështje ekonomike, koordinim me resorët ekonomikë dhe investimet...

Pakoja e katërt e masave, të dielën pasdite! Disa masa vlejnë deri në vitin 2021 paralajmëroi kryeministri

https://youtu.be/YhdxBxKdxAk Deri të dielën pasdite, Qeveria do ta prezantojë pakon e katërt të ndihmës ekonomike, paralajmëroi kryeministri...
- Advertisement -

More Articles Like This

- Advertisement -