Array

A duhet të përdorim balsamin para shamponit?

Must Read

Dhanë shporetin, morën kondicionerë, 4060 aplikime për subvencion për inverterë

https://youtu.be/pJg-4TXQHvU Dhjetëra shporetë u mblodhën në oborrin e shkollës së mesme të...

Qeveria kërkon heqjen e Portës “Maqedonia”, njëjtë pritet të hiqet edhe monumenti për Nënë Terezën dhe anijet në Vardar

https://youtu.be/HI8JrHp5iUU “Kjo është Porta “Maqedonia” në qendër të Shkupit. U ndërtua në...

Ushqehet nga bagëtitë që ka, i vetëm e me kushte të rënda, pa rrymë e pa ujë

https://youtu.be/kHrOl_DFdGw Ky është Grujiq Borçe.Jeton në lagjen Përzhinë të Shkupit. I ka...
- Advertisement -

Pa marrë parasysh se çfarë produkte përdorim, shumica prej nesh jemi të mësuar të lahemi në të njejtën mënyrë: shampon( shpërlaj, shkumo, shpërlaj, përsërit) dhe kondicioner.

Brendet e kujdesit të flokëve kanë filluar të prodhojnë gjëra që kërkojnë nga ne të bëjmë të kundërtën: kondicioner përpara shamponit. Sipas tyre, kondicionimi para shamponit është i shkëlqyer për kujdesin e shtuar të flokëve të holla, duke e lejuar shmaponin të shpërndahet më lehtësisht në tërë flokët.

- Advertisement -

Jo vetëm flokë e holla përfitojnë nga ky ndryshim, por të gjitha llojet e flokëve bëjnë më mirë me ndryshimin e rutinës të vjetëruar.

Shamponi dhe kondicioneri përdorin proteinë të shoqëruar me keratinë për të forcuar flokët, kur përdoret në renditjen e duhur kjo dyshe ndihmon në zbutjen dhe hidratimin e flokut më të dëmtuar.

- Advertisement -

Nëse dëshironi të provoni këtë rutinë në shtëpi, vetëm ndryshone renditjen e përdorimit të kondicionerit para shamponit. Nëse flokët e juaja janë të trasha apo të vrazhda, renditja kondicioner-shampo-kondicioner do të jetë dobiprurëse.

- Advertisement -

Dhanë shporetin, morën kondicionerë, 4060 aplikime për subvencion për inverterë

https://youtu.be/pJg-4TXQHvU Dhjetëra shporetë u mblodhën në oborrin e shkollës së mesme të Sarajit. Qytetarët...

Qeveria kërkon heqjen e Portës “Maqedonia”, njëjtë pritet të hiqet edhe monumenti për Nënë Terezën dhe anijet në Vardar

https://youtu.be/HI8JrHp5iUU “Kjo është Porta “Maqedonia” në qendër të Shkupit. U ndërtua në kuadër të projektit “Shkupi 2014”,...

Ushqehet nga bagëtitë që ka, i vetëm e me kushte të rënda, pa rrymë e pa ujë

https://youtu.be/kHrOl_DFdGw Ky është Grujiq Borçe.Jeton në lagjen Përzhinë të Shkupit. I ka shumë qejf kafshët dhe shpezët.E...

Banorët e Butelit kërkojnë poliklinikë, Smilevski: Startojmë vitin e ardhshëm

https://youtu.be/3kiWlhb0ofY Me sirenat dhe bori të veturave në targat e të cilave shkruante poliklinikë, banorët e Butelit...

Katër denarë për një kilogram rrush, vreshtarët të revoltuar, ministri Hoxha qetëson

https://youtu.be/kvM_tDdh0oU Cilësia e dobët e rrushit këtë vit shkaktoi probleme, por edhe përkundër kësaj shteti do të...
- Advertisement -

More Articles Like This

- Advertisement -