6 viktima, 88 raste të reja me Covid-19

Must Read

Drita e Gjilanit kalon në raundin e tretë të Ligës së Evropës

Skuadra e Dritës së Gjilanit arriti që të përgatis një befasi të madhe, duke mundur Sileksin e...

Shkëndija sjell Murinjon dhe Totenhemin në Shkup! Tetovarët festuan kundër botosanit me golin e ibraimit

Shkëndija e mposhti Botoshanin me golin që e shënoi Besart Ibraimi në minutën e dytë në kuadër...

Xhaferi: Po ta kisha amnistuar Veljanoskin, ai sot nuk do të ishte në gjyq

"Po të kisha amnistuar Trajko Veljanoskin, ai sot nuk do të ishte në gjyq", kështu deklaroi njeriu...
- Advertisement -

Ministria e Shëndetësisë, informoi se gjatë 24 orëve të fundit nga 1507 testime të realizuara 88 persona kanë rezultuar pozitiv me Covid-19.

Shkup-23, Kumanovë-8, Dibër-2, Shtip-10, Pprilep-3, Tetovë-2, Strugë-11, Veles-2, Manastir-3, Ohër-8, Kavadarc-1, Gostivar-4, Strumicë-1, Makedonski Brod-4, Vinicë-2, Sveti Nikollë-2 dhe Kërçovë-2.

- Advertisement -

Gjashtë persona e kanë humbur betejën me virusin korona, dy pacient nga Shkupi, dhe nga një pacient në Kumanovë, Gostivar, Tetovë dhe Shtip.

Instituti i Shëndetit Publik gjatë 24 orëve të fundit ka regjistruar 113 pacient të shëruar nga korona virusi.

- Advertisement -

Shkup-57, Dibër-1, Shtip-11, Prilep-8, Tetovë11, Veles-1, Gostivar-2, Koçan-4, Demir Hisar-1, Sveti Nikollë-10, Kërçovë-2 dhe Resnjë-5.

- Advertisement -

- Advertisement -

Drita e Gjilanit kalon në raundin e tretë të Ligës së Evropës

Skuadra e Dritës së Gjilanit arriti që të përgatis një befasi të madhe, duke mundur Sileksin e favorizuar në Shkup, me 2-0....

Shkëndija sjell Murinjon dhe Totenhemin në Shkup! Tetovarët festuan kundër botosanit me golin e ibraimit

Shkëndija e mposhti Botoshanin me golin që e shënoi Besart Ibraimi në minutën e dytë në kuadër të rrethit të dytë kualifikues....

Xhaferi: Po ta kisha amnistuar Veljanoskin, ai sot nuk do të ishte në gjyq

"Po të kisha amnistuar Trajko Veljanoskin, ai sot nuk do të ishte në gjyq", kështu deklaroi njeriu i parë i Kuvendit, Talat...

Xhaferi në Click Plus: Nesër do të dëshmoj për “27 prillin”

Kryetari i Kuvendit Talat Xhaferi nesër do të dëshmojë për rastin “27 prilli”. Këtë ai e bëri të ditur në emisionin Click...

Alarm i rrejshëm për bombë në Shkup! Ishte peshore që po i mbaronte bateria

Një lajmërim për bombë i është bërë policisë këtë pasditë. Paraqitësi ka deklaruar se bomba është në afërsi të Fakultetit Arkitektonik në...
- Advertisement -

More Articles Like This

- Advertisement -