5 viktima nga Covid-19 në Shkup

TË FUNDIT

Janë mbledhur mjetet e nevojshme për Noarin 3-vjeçar

Të afërmit e Noarit 3-vjeçar, që vuan nga tumori në veshkë, njoftojnë se, janë mbledhur mjetet e nevojshme për...

Qeveria e zgjeruar, VMRO-ja ndryshoi qëndrim, PLD-ja tha “jo”, për ASH-në ky është blof

https://youtu.be/MfaEpYyR6Xw Pasi që e mori besimin në Kuvend, dje kryeministri Zoran Zaev i ofroi opozitës që të jetë pjesë e...

Çairi dhe Saraji festojnë 7 Marsin, të pranishëm Mexhiti dhe Bexheti, por jo funksionarët e lartë BDI-së

https://www.youtube.com/watch?v=Wn3dB3j4U-Y Se po vazhdojnë fërkimet brenda BDI-së, kjo u pa edhe sot në shënimin e festës së 7 marsit, në...

Qendër terapie me protone për pacientët e vegjël me sëmundje të rënda

Një qendër e terapisë me protone për trajtimin e pacientëve të vegjël me kancer pritet të nisë funksionimin në...

Asfaltimi i autostradës Shkup-Bllacë ende s’ka filluar

https://www.youtube.com/watch?v=juo8archIpw Shumë fjalë, shumë premtime e fotografi, por asfaltimi i dy kilometrave rrugë, në autostradën Shkup-Bllacë ende nuk ka filluar...

Nga të dhënat e fundit të Ministrisë së Shëndetësisë, mësohet se, gjatë 24 orëve të fundit në Shkup janë regjistruar 5 viktima.

Ato janë të moshës 70, 70, 61, 58 dhe 54 -vjeçare.

Dy viktima janë regjistruar në Kavadar të moshës 87 dhe 78 vjeçare, dhe nga një viktimë është regjisruar në qytetet:
Tetovë (73vj), Kumanovë (79vj), Ohër (66vj), Gjevgjeli (73vj), Prilep (80vj) dhe Negotinë (61vj).

Nga Ministria njoftojnë se të gjithë pacientët kanë ndërruar jetë në kushte spitale.

Është njoftuar gjithashtu, se gjatë 24 orëve të fundit janë regjistruar edhe 129 raste të reja dhe 342 të shëruar nga Covid-19.

TË NGJAJSHME