129 raste të reja dhe 342 të shëruar nga Covid-19

TË FUNDIT

Janë mbledhur mjetet e nevojshme për Noarin 3-vjeçar

Të afërmit e Noarit 3-vjeçar, që vuan nga tumori në veshkë, njoftojnë se, janë mbledhur mjetet e nevojshme për...

Qeveria e zgjeruar, VMRO-ja ndryshoi qëndrim, PLD-ja tha “jo”, për ASH-në ky është blof

https://youtu.be/MfaEpYyR6Xw Pasi që e mori besimin në Kuvend, dje kryeministri Zoran Zaev i ofroi opozitës që të jetë pjesë e...

Çairi dhe Saraji festojnë 7 Marsin, të pranishëm Mexhiti dhe Bexheti, por jo funksionarët e lartë BDI-së

https://www.youtube.com/watch?v=Wn3dB3j4U-Y Se po vazhdojnë fërkimet brenda BDI-së, kjo u pa edhe sot në shënimin e festës së 7 marsit, në...

Qendër terapie me protone për pacientët e vegjël me sëmundje të rënda

Një qendër e terapisë me protone për trajtimin e pacientëve të vegjël me kancer pritet të nisë funksionimin në...

Asfaltimi i autostradës Shkup-Bllacë ende s’ka filluar

https://www.youtube.com/watch?v=juo8archIpw Shumë fjalë, shumë premtime e fotografi, por asfaltimi i dy kilometrave rrugë, në autostradën Shkup-Bllacë ende nuk ka filluar...

129 raste të reja, 342 të shëruar dhe 13 viktima është bilanci i fundit i Covid-19 në Maqedoninë e Veriut.

Rastet pozitive kanë dalë nga realizimi i 854 testeve gjatë 24 orëve të fundit dhe ato shpërndahen në qytete siç vijon më poshtë:
Shkup – 76, Kavadar – 19, Negotinë – 9, Prilep – 6, Veles, Ohër dhe Strugë nga 3, Kumanovë dhe Tetovë nga 2, Manastir – 9, Gostivar, Shtip, Kërçovë, Vinicë, Makedonski Brod dhe Demir Kapi nga 1 rast, transmeton TV21.

Ndërkaq 13 viktimat janë: 5 nga Shkupi, 2 nga Kavadari dhe nga një viktimë është regjistruar në Tetovë, Kumanovë, Ohër, Gjevgjeli, Prilep dhe Negotinë.

QË nga fillimi i pandemisë, në vend janë regjistruar 99.408 persona të infektuar nga Covid-19. Prej tyre, janë shëruar 89.714 persona, ndërkaq kanë ndërruar jetë 3.076.

Janë realizuar gjithsej 503.565 testime, ndërkaq raste aktive janë 6.590./TV21

TË NGJAJSHME