40 raste të reja me COVID-19, vdes një pacient nga Prilepi

Must Read

Ahmeti për kryeministrin shqiptar: Çdo gjë është e mundur

Lideri i BDI-së Ali Ahmeti në facebook ka shkruar se ka ardhur koha për kryeministër shqiptar në...

Filipçe apelon qytetarët të japin informata të sakta në anketat epidemiologjike

Ministri Filipçe rrjetit social përmes facebook apeloi deri te qytetarët që të japin informata të sakta në...

Kurti: Qeveria edhe e paligjshme në Kosovë, edhe në shërbim të Serbisë

Qeveria e Kosovës sot ka shfuqizuar vendimet përmes së cilave është vendosur masa e reciprocitetit me Serbinë....
- Advertisement -

Nga 549 testet e bëra në 24 orët e fundit, janë regjistruar 40 raste të reja të të infektuarve me virusin korona. Prej tyre, siç informon Ministria e Shëndetësisë, 26 janë nga Shkupi, 10 nga Tetova dhe nga një i infektuar në Kumanovë, Prilep, Manastir dhe Veles.

11 pacientë janë shëruar. 4 në Prilep, 2 në Veles, 2 në Shkup, 2 në Koçan dhe 1 në Shtip.

Në Klinikën për Sëmundje Infektive në Shkup ka ndërruar jetë një pacient 56 vjeçar nga Prilepi i cili ishte hospitalizuar më 12 maj.

Me këto raste të reja, numri në total i të infektuarve arrin në 1898, ndërsa vetëm 409 raste janë aktive për momentin. Numri i të shëruarve në total është 1378, ndërsa i viktimave 111./TV21

- Advertisement -

Latest News

Filipçe apelon qytetarët të japin informata të sakta në anketat epidemiologjike

Ministri Filipçe rrjetit social përmes facebook apeloi deri te qytetarët që të japin informata të sakta në anketat epidemiologjike.

Kurti: Qeveria edhe e paligjshme në Kosovë, edhe në shërbim të Serbisë

Qeveria e Kosovës sot ka shfuqizuar vendimet përmes së cilave është vendosur masa e reciprocitetit me Serbinë. Lidhur me këtë ka reaguar...

Osmani kundërshton vendimin e Qeverisë Hoti

Kryetarja e Kuvendit të Kosovës, Vjosa Osmani, pas heqjes së reciprocitetit ndaj Serbisë ka reaguar duke thënë se ta quash reciprocitetin ‘pengesë’...

Qeveria Hoti heq reciprocitetin me Serbinë

Qeveria Hoti sot në mbledhjen e saj ka shfuqizuar vendimet përmes së cilave është vendosur masa e reciprocitetit me Serbinë. Ekzekutivi ka...
- Advertisement -

More Articles Like This

- Advertisement -