3 prioritetet e zv/kryeministrit të parë Grubi!

Must Read

Dhanë shporetin, morën kondicionerë, 4060 aplikime për subvencion për inverterë

https://youtu.be/pJg-4TXQHvU Dhjetëra shporetë u mblodhën në oborrin e shkollës së mesme të...

Qeveria kërkon heqjen e Portës “Maqedonia”, njëjtë pritet të hiqet edhe monumenti për Nënë Terezën dhe anijet në Vardar

https://youtu.be/HI8JrHp5iUU “Kjo është Porta “Maqedonia” në qendër të Shkupit. U ndërtua në...

Ushqehet nga bagëtitë që ka, i vetëm e me kushte të rënda, pa rrymë e pa ujë

https://youtu.be/kHrOl_DFdGw Ky është Grujiq Borçe.Jeton në lagjen Përzhinë të Shkupit. I ka...
- Advertisement -

Zëvendëskryeministri i parë dhe Ministri për Sistem Politik, Artan Grubi, në pres-konferencë për media thotë se Ministria për Sistem politik e ka trashëguar Sekretariatin për Marrëveshjen e Ohrit. I pyetur nga TV21 se cilat janë tre prioritet e tij si zëvendëskryeministër i parë dhe Ministër për Sistem Politik, ai u përgjigjë:

“Kjo ministri e trashëgoi Sekretariatin për Marrëveshjen e Ohrit dhe erdhi si rrjedhoj e analizës cilësore të cilën e bëri Instituti Europian për paqe në bashkëpunim me OSBE-në dhe me BE-në dhe ishte një nga rekomandimet që Sekretariati të shëndërrohet në Ministri.

- Advertisement -

Sistematizimi i 1359 të punësuarve në këtë Ministri të cilët duhet të gjejnë vendin e tyre në institucionet e shtetit në qendër dhe në degët rajonale. Do të jetë avancimi i administratës, njohja e fakulteteve të tyre, do të jetë kohezioni shoqëror, ndërtimi i një Ministrie me të cilën do të reflekton në tërsi shoqërinë tonë”, u shpreh Grubi.

LIVE 🔴 Прес-конференција на првиот заменик-претседател на ВладатаАртан Груби

LIVE 🔴 #ArtanGrubi zëvendëskryeministri i MaqedonisëПрес на првиот заменик-претседател на Владатa #АртанГруби

Gepostet von TV21 am Sonntag, 13. September 2020

- Advertisement -
  • Tags
  • 1

Dhanë shporetin, morën kondicionerë, 4060 aplikime për subvencion për inverterë

https://youtu.be/pJg-4TXQHvU Dhjetëra shporetë u mblodhën në oborrin e shkollës së mesme të Sarajit. Qytetarët...

Qeveria kërkon heqjen e Portës “Maqedonia”, njëjtë pritet të hiqet edhe monumenti për Nënë Terezën dhe anijet në Vardar

https://youtu.be/HI8JrHp5iUU “Kjo është Porta “Maqedonia” në qendër të Shkupit. U ndërtua në kuadër të projektit “Shkupi 2014”,...

Ushqehet nga bagëtitë që ka, i vetëm e me kushte të rënda, pa rrymë e pa ujë

https://youtu.be/kHrOl_DFdGw Ky është Grujiq Borçe.Jeton në lagjen Përzhinë të Shkupit. I ka shumë qejf kafshët dhe shpezët.E...

Banorët e Butelit kërkojnë poliklinikë, Smilevski: Startojmë vitin e ardhshëm

https://youtu.be/3kiWlhb0ofY Me sirenat dhe bori të veturave në targat e të cilave shkruante poliklinikë, banorët e Butelit...

Katër denarë për një kilogram rrush, vreshtarët të revoltuar, ministri Hoxha qetëson

https://youtu.be/kvM_tDdh0oU Cilësia e dobët e rrushit këtë vit shkaktoi probleme, por edhe përkundër kësaj shteti do të...
- Advertisement -

More Articles Like This

- Advertisement -