25 raste të reja me Covid-19, tre persona kanë ndërruar jetë

Must Read

BDI i fton partitë shqiptare që t’i bashkëngjiten iniciativës për Kryeministrin shqiptar

Bashkimi Demokratik për Integrim edhe sot ka vazhduar fushatën e nisur ditë më parë për zgjedhjen e...

Reagim i TV21: “Po bëhet presion ndaj punës së redaksisë së televizionit?”

https://youtu.be/KKte24wRBOo Për arsye ende të paqarta, të paktën deri më tani, Televizioni...

Dy viktima nga Kovid 19, njëri 73, tjetri 64 vjeçar

https://www.youtube.com/watch?v=_9u2Y8-LEsA&feature=youtu.be 125 persona kanë rezultuar pozitiv me Kovid 19 në 24 orët...
- Advertisement -

Instituti i Shëndetit Publik ka regjistruar 8 pacientë të shëruar nga virusi korona. 7 janë nga Shkupi dhe 1 nga Prilepi.
Në 24 orët e kaluara, janë kryer 286 teste, dhe janë shënuar 25 raste të reja të Covid-19.
Shkup-16, Tetovë-4, Strugë-1, Veles-2 dhe Ohër-2. Nga numri i përgjithshëm i testeve të kryera gjatë 24 orëve të kaluara, 124 teste janë kryer në kopshte dhe të gjitha janë negative. Deri më tani, në total janë kryer 21,722 teste për Covid-19 në vend.
Një pacient nga Kumanova (60 vjeç), i shtruar në spital në klinikë më 27 Prill, vdiq në Klinikën për Sëmundje Infektive dhe Gjendje Febrile. Një pacient nga Struga (59 vjeç), i pranuar në 16 maj dhe një pacient nga Shkupi (51 vjeç) i shtruar në spital në 4 maj, kanë ndërruar jetë në SPQ “8 Shtatori”.
Numri i përgjithshëm i rasteve të diagnostikuara në vendin tonë që nga fillimi i epidemisë është 1817, numri i pacientëve të shëruar është 1301, numri i vdekjeve është 104, dhe aktualisht numri i rasteve aktive në vend është 412.

  • Tags
  • 1
- Advertisement -

Latest News

Reagim i TV21: “Po bëhet presion ndaj punës së redaksisë së televizionit?”

https://youtu.be/KKte24wRBOo Për arsye ende të paqarta, të paktën deri më tani, Televizioni 21 u bë shënjestër e...

Dy viktima nga Kovid 19, njëri 73, tjetri 64 vjeçar

https://www.youtube.com/watch?v=_9u2Y8-LEsA&feature=youtu.be 125 persona kanë rezultuar pozitiv me Kovid 19 në 24 orët e fundit, ndërsa vetëm 8...

Përse u rrit numri rasteve me Kovid 19? Flasin drejtori Memeti dhe mikrobioologu Panovski

https://www.youtube.com/watch?v=A4a4r7RGM5s&feature=youtu.be Rritja e numrit të rasteve pozitive me Kovid-19 është për shkak mosmenaxhimit të mirë të institucioneve...

Debati për zgjedhje parlamentare në kohë të vështirë pandemie!

https://www.youtube.com/watch?v=sI0lua3QUmA&feature=youtu.be Partitë politike për interesat e tyre hapën temën e zgjedhjeve në kohë pandemie dhe në këtë...
- Advertisement -

More Articles Like This

- Advertisement -