20 të infektuar të rinj me Kovid-19 dhe një viktimë, u shëruan 24 pacientë

Must Read

Tramp: Kisha nderin që pushova nga detyra Matisin

Presidenti amerikan Donald Tramp, sot deklaroi se ai ishte i nderuar që...

Moti sot në Maqedoninë e Veriut

Moti sot do të jetë me diell dhe më i ngrohtë me vranësira të vogla deri në...

Inspektorët pengohen të inspektojnë në një lokal, brenda ka qëndruar një lider partie

Inspektorati  shtetëror  i tregut gjatë kësaj mbrëmje është penguar të futet në një kafene për të...

Gjatë 24 orëve të fundit në Maqedoninë e Veriut janë regjistruar edhe 20 raste të reja të të infektuarve me Kovid-19 dhe një viktimë. Janë regjistruar edhe 24 persona si të shëruar.

Viktima është një 63-vjeçar nga Shkupi, kurse të infektuarit janë 16 nga Shkupi dhe nga dy në Kumanovë dhe Prilep.

Që nga paraqitja e pandemisë, në vend janë regjistruar 1941 raste të të infektuarve me Kovid-19. Prej tyre janë shëruar 1411, ndërkaq kanë ndërruar jetë 113 pacientë. 417 raste janë aktive.

Направените 744 теста се преку: ИЈЗ –462, Ветеринарен ф-тет -28, Авицена –38, Биотек -37, Филип Втори (Жан Митрев) –38, Систина со PCR метода  22-  и МАНУ -119.  Досега во земјата се направени вкупно 24762 тестирања на ковид -19.

  • Tags
  • 2
- Advertisement -

Latest News

Moti sot në Maqedoninë e Veriut

Moti sot do të jetë me diell dhe më i ngrohtë me vranësira të vogla deri në mesatare. Do të fryjë erë...

Inspektorët pengohen të inspektojnë në një lokal, brenda ka qëndruar një lider partie

Inspektorati  shtetëror  i tregut gjatë kësaj mbrëmje është penguar të futet në një kafene për të inspektuar, ndërsa më pas është...

Blerim Sejdiu: Zhelina nuk e meriton orën policore

Në lidhje me kufizimin e lëvizjes së qytetarëve gjatë fundjavës, ka reaguar kryetari i Komunës së Zhelinës, Blerim Sejdiu. Ai për TV21...

Ueb faqja “Bli Produkte Vendore” joaktive! Qytetarët ende s’mund t’i tërheqin vauçerët

https://youtu.be/oJcsaXalgIM Dje duhej të publikoheshin të dhënat, por ueb faqja “bli produkte vendore” (www.kupuvajdomasni.gov.mk) as sot nuk...
- Advertisement -

More Articles Like This

- Advertisement -