2 viktima, 98 raste të reja me Covid-19 dhe 56 të shëruar

Must Read

Një infermiere nga Ohri humb betejën me virusin korona

Spitali i Përgjithshëm në Ohër njoftoi sot se kolegia dhe infermierja e tyre Diana Dimoska e ka...

Pakoja e 4 e masave që peshon 350 milionë euro përfshin mbështetje të sektorëve dhe kategorive të qytetarëve më të goditur

Pakoja e katërt e masave ekonomike që peshon 350 milionë euro është vazhdimësi e tri pakove të...

Banorët e Sarajit i dorëzojnë stufat e vjetra me drurë dhe naftë

Në Komunën e Sarajit sot filloi aksioni i madh ekologjik i Qytetit të Shkupit dhe Qeverisë për...
- Advertisement -

Ministria e Shëndetësisë, informoi se gjatë 24 orëve të fundit nga 1253 testime të realizuara, 98 persona kanë rezultuar pozitivë me Covid-19.

Shkup-17, Kumanovë-13, Prilep-11, Tetovë-10, Strugë-5, Veles-2, , Manastir-1, Ohër-3, Kavadarc-4, Gostivar-7, Gjevgjeli-7, Strumicë-2, Kriva Pallankë-2, Koçan-3, Probishtip-1, Makedonski Brod-1, Berovë-1, Vinicë-2, Dellçevë-2, Sveti Nikollë-2 dhe Resnjë-2.

- Advertisement -

Në 24 orët e fundit Instituti i Shëndetit Publik ka regjistruar 56 pacientë të shëruar nga virusi korona.

Shkup-19, Kumanovë-7, Prilep-5, Tetovë-3, Strugë-3, Manastir-1, Ohër-1, Gostivar-7, Kirva Pallankë-1, Radovish-1, Berovë-3, Dellçevë-3 dhe Sveti Nikollë-2.

- Advertisement -

Ndërkaq betejën me korona virusin e kanë humbër dy pacientë. Një pacient 54 vjeç nga Ohëri dhe një paciente 51 vjeçe nga Radovishi.

- Advertisement -

Një infermiere nga Ohri humb betejën me virusin korona

Spitali i Përgjithshëm në Ohër njoftoi sot se kolegia dhe infermierja e tyre Diana Dimoska e ka humbur betejën me virusin korona.

Pakoja e 4 e masave që peshon 350 milionë euro përfshin mbështetje të sektorëve dhe kategorive të qytetarëve më të goditur

Pakoja e katërt e masave ekonomike që peshon 350 milionë euro është vazhdimësi e tri pakove të mëparshme dhe është sublimim i...

Banorët e Sarajit i dorëzojnë stufat e vjetra me drurë dhe naftë

Në Komunën e Sarajit sot filloi aksioni i madh ekologjik i Qytetit të Shkupit dhe Qeverisë për dorëzimin e stufave të vjetra...

Pendarovski dhe Pahor në Ohër në stërvitjen demonstruese të ekipeve speciale të Armatës

Presidentët e Maqedonisë së Veriut dhe Sllovenisë, Stevo Penarovski dhe Borut Pahor sot e vizituan Kampin për trajnim në ujë të Armatës...

Padi penale kundër 10 personave pasi që slumuan nëpunësit policorë

Më 26.09.2020 SPB - Prilep ngriti padi penale kundër 10 personave në Prokurorinë Themelore Publike - Prilep, si më poshtë: E.E (28),...
- Advertisement -

More Articles Like This

- Advertisement -