1 viktimë dhe 28 të infektuar nga Covid-19 në RMV gjatë 24 orëve të fundit

Must Read

Për 24 orë, 155 të arrestuar gjatë orës policore

Në 24 orët e para nga kthimi i masave rigoroze, janë regjistruar  481 shkelje  te personat të...

Dymbëdhjetë shkelje të orës policore në rajonin e Tetovës

Nga ora 7.00 të premten e deri në orën 7.00 të mëngjesit të sotëm SPB Tetovë shënon...

Ohri i stërmbushur me turistë! Mund të jetë një vatër e re e koronavirusit

https://youtu.be/4fXK1Ea2SX0 Pa zhurmë e pa trafik, Shkupin e lam në orë policore...
- Advertisement -

Ministra e Shëndetësisë ka njoftuar, se gjatë 24 orëve të fundit në vend janë regjistruar një viktimë dhe 28 raste të reja të të infektuarve me Covid-19.

Viktima është një 51-vjeçar nga Shkupi, i cili në spitalin “8 Shtatori” ishte vendosur më 9 prill. Me këtë, numri i viktimave ka arritur në 56, kurse ai i të diagnostikuarve në 1296.

Gjatë 24 orëve të fundit janë shëruar 48 persona, prej të cilëve 42 kanë qenë në mjekim shtëpiak kurse 6 në mjekim spitalor.

  • Tags
  • 1
- Advertisement -

Latest News

Dymbëdhjetë shkelje të orës policore në rajonin e Tetovës

Nga ora 7.00 të premten e deri në orën 7.00 të mëngjesit të sotëm SPB Tetovë shënon 12 raste të mosrespektimit të...

Ohri i stërmbushur me turistë! Mund të jetë një vatër e re e koronavirusit

https://youtu.be/4fXK1Ea2SX0 Pa zhurmë e pa trafik, Shkupin e lam në orë policore dhe shkuam në Ohër.

Tetova në karantinë me 12 raste të reja! Bujqit punojnë në ara por s’dinë a mund t’i shesin produktet

https://youtu.be/aTDMQbY_a8U Në qytetin e Tetovës deri më tani ka 12 raste të reja me Covid 19 nga...

180 raste të reja dhe 2 viktima nga Covid-19! Filipçe: Vala e të infektuarve do të qëndrojë shumë shkurt

https://youtu.be/08d-Th_C48s 180 raste të reja me Covid-19 janë regjistruar gjatë 24 orëve të fundit në vend. 3...
- Advertisement -

More Articles Like This

- Advertisement -