Array

1 bilion njerëz përdorën Facebook-un

Must Read

“Është e patjetërsueshme të kemi OKB të fortë”, Pendarovski: OKB do të jetë efikase aq sa do të lejojnë vendet anëtare

Presidenti Stevo Pendarovski mbajti video-fjalimin në forumin e nivelit të lartë “E ardhmja që e duam, Kombet...

Dimitrov paralajmëroi 120 milion euro ndihmë nga BE për RMV-në

Pas takimit me eurokomisionarin për zgjerim, Oliver Varhei dhe ekipin e tij, zëvendëskryeministri për Çështje Evropiane, Nikolla...

Guteresh i bëri thirrje botës të parandalohet Lufta e ftohtë mes SHBA-së dhe Kinës

Sekretari i përgjithshëm i KB-së Antonio Guteresh sot i bëri thirrje botës ta parandalojë Luftën e ftohtë...
- Advertisement -

1 bilion njerëz kanë përdorur Facebook-un në një ditë të vetme. Lajmi është dhënë nga Mark Zuckerberg, i cili e ka quajtur këtë arritje si një moment historik për rrjetin më të madh social.

Zuckerberg, i cili e krijoi Facebook-un në konviktin e tij në Harvard, bëri njoftimin në llogarinë e tij.
“Ne sapo shënuam një moment të rëndësishëm. Për herë të parë, 1 bilion njerëz përdorën Facebook-un në një ditë të vetme. Të hënën, 1 në 7 njerëz në Tokë shfrytëzuan Facebook-un për t’u lidhur me miqtë dhe familjen e tyre”, shkroi Zuckerberg.

- Advertisement -

Ai nuk harroi të falënderonte të gjithë përdoruesit, duke shtuar se kjo arritje është vetëm fillimi, i asaj që ai e quan, “një bote të lidhur”.

“Një botë e hapur dhe e lidhur është një botë më e mirë. Ajo bën që të forconi marrëdhëniet me ata që doni, bën që të kemi një ekonomi më të fuqishme me më shumë mundësi dhe një shoqëri që shpalos të gjitha vlerat e saj”, vazhdoi ai.

- Advertisement -

“Është e patjetërsueshme të kemi OKB të fortë”, Pendarovski: OKB do të jetë efikase aq sa do të lejojnë vendet anëtare

Presidenti Stevo Pendarovski mbajti video-fjalimin në forumin e nivelit të lartë “E ardhmja që e duam, Kombet e Bashkuara që na duhen:...

Dimitrov paralajmëroi 120 milion euro ndihmë nga BE për RMV-në

Pas takimit me eurokomisionarin për zgjerim, Oliver Varhei dhe ekipin e tij, zëvendëskryeministri për Çështje Evropiane, Nikolla Dimitrov paralajmëroi se në ditët...

Guteresh i bëri thirrje botës të parandalohet Lufta e ftohtë mes SHBA-së dhe Kinës

Sekretari i përgjithshëm i KB-së Antonio Guteresh sot i bëri thirrje botës ta parandalojë Luftën e ftohtë mes SHBA-së dhe Kinës dhe...

Kuvendi i miratoi ndryshimet e ligjeve për arsim, në kushte të jashtëzakonshme fillimin e vitit shkollor e përcakton Qeveria

https://youtu.be/wecngTo4ylE Me ndryshimet në Ligjin për Arsim fillor dhe atë të mesëm, të miratuara mbrëm nga Kuvendi,...

Nesër mblidhet Këshilli i Sigurisë te Pendarovski

Në vilën e presidentit Stevo Pendarovski, në Vodno, me fillim prej ora 12:00 do të mblidhet Këshilli i Sigurisë.
- Advertisement -

More Articles Like This

- Advertisement -