Array

​Sot homazhe dhe varrimi i akademik Mark Krasniqit

Must Read

Grubi – Bregu: Bashkëpunimi rajonal është mundësi për integrim më të shpejtë në BE

Zëvendëskryeministri i parë dhe ministër për Sistem Politik dhe marrëdhënie mes bashkësive, Artan Grubi sot realizoi takim...

​Grenell: Zhvillimi ekonomik do të ndryshojë peizazhin politik të rajonit

Ka përfunduar takimi i kryeministrit të Kosovës me delegacionin amerikan dhe emisarin Richard Grenell.

Protesta e dytë e nënave në pushim të lindjes dhe e prindërve të fëmijëve deri gjashtë vjeç

Nënat e fëmijëve deri në moshën gjashtëvjeçare dhe ato të cilat janë në pushim të lindjes, sot...
- Advertisement -

Këshilli organizativ i ceremonisë së varrimit në bashkëpunim me Akademinë e Shkencave dhe Arteve të Kosovës kanë përcaktuar agjendën e ceremonisë së varrimit të akademik Mark Krasniqit, sipas së cilës kjo ceremoni do të fillojë në orën 13:00 me një mbledhje komemorative në ASHAK.

Menjëherë pas kësaj, në hollin e ASHAK do të bëhen homazhe, deri në 15:00, kur kortezhi do të niset nëpër rrugën “Agim Ramadani”, për t’iu bërë homazhe dhe nderim para shtatores së Presidentit Ibrahim Rugova, para shtatores së Skënderbeut dhe para shtatores se Nënë Terezës.

- Advertisement -

Një ceremoni e nderimit do të zhvillohet, prej orës 16:00, në sallën e sportit të Pallatit të Rinisë.

Ceremonia e varrimit të akademikut të ndjerë do të bëhet në varrezat katolike në lagjen Arbëria në orën 17:00.

- Advertisement -

Në këtë ceremoni për dhënien e lamtumirës së fundit të akademik Mark Krasniqit pritet te marrin pjesë personalitete të larta të vendit, nga Shqipëria dhe nga diaspora, si dhe qytetarë të vendit.

- Advertisement -

Grubi – Bregu: Bashkëpunimi rajonal është mundësi për integrim më të shpejtë në BE

Zëvendëskryeministri i parë dhe ministër për Sistem Politik dhe marrëdhënie mes bashkësive, Artan Grubi sot realizoi takim me sekretaren e përgjithshme të...

​Grenell: Zhvillimi ekonomik do të ndryshojë peizazhin politik të rajonit

Ka përfunduar takimi i kryeministrit të Kosovës me delegacionin amerikan dhe emisarin Richard Grenell. Emisari i presidentit Donald...

Protesta e dytë e nënave në pushim të lindjes dhe e prindërve të fëmijëve deri gjashtë vjeç

Nënat e fëmijëve deri në moshën gjashtëvjeçare dhe ato të cilat janë në pushim të lindjes, sot pasdite sërish dolën në protestë...

Pasqyrë ditore të gjendjes me Covid-19 në botë

Sipas të dhënave të reja, në botë me koronavirusin e ri deri më tani janë infektuar  31.345,441 persona. Prej tyre kanë vdekur...

Gjukanoviq: Pas zgjedhjeve, të gjithë kanë arsye të jenë të kënaqur

Presidenti i Malit të Zi, Millo Gjukanoviq deklaroi sot se prania e misionit vëzhgues të Rrjetit evropian të organizatave për monitorimin e...
- Advertisement -

More Articles Like This

- Advertisement -