Array

​Në Irak 11 të vdekur nga eksplodimet me bomba

Must Read

Memorandumi nuk do të ndikojë në negociatat?Holshtajn: Bullgaria t’i zgjidhë çështjet në mënyrë bilaterale

https://youtu.be/bpuDiX-k1bM Presioni i Bullgarisë përmes memorandumit deri te vendet anëtare të BE-së...

Ministri me premtime të njëjta, “Programi për ambient jetësor i mirë vetëm në letër”

https://youtu.be/2m6zRZ0jE5w Për ndotjen, shpëtimin e ambientit jetësor dhe ekologjinë e cila çdo...
- Advertisement -

Së paku dhjetë civilë kanë vdekur dhe më shumë se 20 janë plagosur në disa shpërthime me bomba në gjithë Irakun kanë thënë autoritetet e këtij vendi.

Shtatë persona kanë vdekur në eksplodimin e një auto-bombe në zonën tregtare në qytetin Mahmudi, 30 kilometra në jug të Bagdadit kanë thënë nga policia duke shtuar se eksplodimi ka ndodhur në pjesën shiite të qytetit afër një furre para së cilës njerëzit kanë qenë duke pritur në rend për të blerë bukë.
Disa orë më vonë auto-bomba tjetër ka shpërthyer në parkingun e një spitali në perëndim të Bagdadit. Katër njerëz kanë vdekur dhe 10 janë plagosur.

- Advertisement -

Tani për tani askush nuk e ka marrë përgjegjësinë për sulmet por ekstremistët e ISIS gati çdo ditë sulmojnë shiitët dhe forcat e sigurisë të Irakut.

- Advertisement -

Memorandumi nuk do të ndikojë në negociatat?Holshtajn: Bullgaria t’i zgjidhë çështjet në mënyrë bilaterale

https://youtu.be/bpuDiX-k1bM Presioni i Bullgarisë përmes memorandumit deri te vendet anëtare të BE-së të ndikojë që interpretimet bullgare...

Ministri me premtime të njëjta, “Programi për ambient jetësor i mirë vetëm në letër”

https://youtu.be/2m6zRZ0jE5w Për ndotjen, shpëtimin e ambientit jetësor dhe ekologjinë e cila çdo ditë e më shumë është...

Konfirmohen dënimet me burg për “Tankun”, Jankullovska do të shkojë në burg, Gruevski mbetet në Budapest

https://youtu.be/1gIbSTVFia4 Refuzohen ankesat e tre të dënuarve për blerjen e Mercedesit luksoz prej 600 mijë eurove –...

“Stop Rusino” kërkon mbylljen e deponisë, Nuredini: Edhe për disa vite Rusino e hapur!

https://youtu.be/RCGqvEZnlp8 Deponia Rusino vazhdon të jetë e bllokuar  nga aktivistet e lëvizjes “Stop Rusino” Kërkojnë që kjo...
- Advertisement -

More Articles Like This

- Advertisement -