​Majlinda Kelmendi nesër ballafaqohet me rumunen Andrea Chitu

TË FUNDIT

Ish-kreu i bankës së Vatikanit, Angelo Caloia dënohet me 9 vjet burg

Ish-kreu i bankës së Vatikanit, Angelo Caloia, është dënuar sot me nëntë vjet burg për pastrim parash dhe përvetësim...

Ish-komandanti i ushtrisë boshnjake dënohet për krime lufte

Gjykata e Sarajevës e ka dënuar me 10 vjet burgim një ish-komandant të ushtrisë boshnjake, pasi erdhi në përfundimin...

Kida rrëmben vëmendje me ndryshimin e ri

Këngëtarja shumë e dashur për publikun, Kida përveç që njihet për projektet e saj, njihet edhe për eksperimentet që...

Guteresh mirëpriti hyrjen në fuqi të Traktatit për ndalimin e armëve bërthamore

Sekretari i Përgjithshëm i KB Antonio Guteresh mirëpriti hyrjen e sotme në fuqi të Traktatit për Ndalimin e Armëve...

Xhonson: Ka prova se varianti i ri i korona virusit është më vdekjeprurës

Varianti i ri i koronavirusit, i cili u zbulua në Mbretërinë e Bashkuar, mund të jetë më vdekjeprurës, ka...

Kampionia Olimpike, Majlinda Kelmendi u rikthehet luftërave në sportin e xhudos pas 14 muajve dhe nesër, më 11 janar ajo do të ballafaqohet me rumunen, Andrea Chitu në kuadër të turneut Mastersin i Dohas së Katarit.

Në këtë garë po ashtu do të marrin pjesë edhe Distria Krasniqi dhe Nora Gjakova.

Në Mastersin e Dohas do të marrin pjesë vetëm garuesit e rënditur në top 30-she në kategori, që tregon se shumica e xhudistëve do të jenë pjesëmarrës edhe në LO Tokio 2020.

TË NGJAJSHME