Array

​Gjuan me armë gjuetie, i konfiskohet pushka

Must Read

Kërçovë, prerësit ilegal të drunjve sulmojnë nëpunësit policor

Me sezonin e vjeshtës fillon edhe problemi me prerjen e drunjve nga mali. Në Kërçovë për prerjen...

Heqja e PCR testeve në kufij, betejë në Qeveri mes LSDM-së dhe BDI-së

Komisioni për Sëmundje Infektive ka diskutuar për përshpejtim të procedurave për heqjen e PCR testit me vendet...
- Advertisement -

Policia në Suharekë mbrëmë rreth orës 22:35 minuta ka pranuar një informacion i cili bënte me dije se në fshatin Gilanc të komunës Suharekë ka të shtëna me armë zjarri.

Njësitet policore kanë dalë ne vendin e ngjarjes dhe kanë arritur ta identifikon te dyshuarin G.U. i datëlindjes 1991 tek i cili është gjetur arma e gjuetisë model AKKAI ALTY me Nr. serik 063904 kal. 12 GA dhe tre fishek kal.12 GA.

- Advertisement -

I dyshuari nuk ka poseduar leje për armen ne fjalë përpos librezës së armës dhe dokumentit te aplikimit për t’u pajisur me leje. Lidhur me rastin është njoftuar prokurori kujdestar i cili ka sugjeruar që arma te konfiskohet ndërsa rasti te shkojë ne procedurë te rregullt.

- Advertisement -

Kërçovë, prerësit ilegal të drunjve sulmojnë nëpunësit policor

Me sezonin e vjeshtës fillon edhe problemi me prerjen e drunjve nga mali. Në Kërçovë për prerjen e drunjve më shumë frekuentohet...

Heqja e PCR testeve në kufij, betejë në Qeveri mes LSDM-së dhe BDI-së

Komisioni për Sëmundje Infektive ka diskutuar për përshpejtim të procedurave për heqjen e PCR testit me vendet e rajonit, ndërsa për këtë...

“90 mijë nxënës nuk do të fillojnë vitin shkollor”! Carovska: Nga korona nxënësit u mësuan të kyçen-shkyçen në platformë

https://youtu.be/BedF4wHNcfI Jo 40 mijë, por 90 mijë nxënës priten që nesër të mos e fillojnë vitin shkollor,...

Kuman pranon se Barcelona ka nevojë për lojtarë të rinj, por kanë vështirësi financiare

Ronald Koeman thotë se Barcelona është ende duke punuar në dy ose tre nënshkrime të tjera, por që vështirësitë financiare të klubit...

“Qenush i Putinit”, “Kloun” dhe “gënjeshtar”. Debat i nxehtë mes Trampit dhe Bajdenit

https://youtu.be/geq0UKmXvYU “A do ta mbyllësh gojën njeri? kjo nuk është në frymë të një presidenti”, tha Xho...
- Advertisement -

More Articles Like This

- Advertisement -