Array

Zyrtare: Largohet Jurgen Klopp

Must Read

4 të vdekur dhe 48 raste të reja me Covid-19

4 pacientë të prekur me virusin korona kanë ndërruar jetë në 24 orët e fundit në Maqedoninë...

Platforma për barazi gjinore: Aborti është shërbim shëndetësor i domosdoshëm edhe gjatë pandemisë

Platforma e barazisë gjinore kërkon nga Ministria e Shëndetësisë që të miratojë protokolle mjekësore për zbatimin e...

Përfundon intervistimi i Agim Çekut në Speciale

Intervistimi i ish-komandantit të UÇK-së, Agim Çeku, nga Gjykata Speciale ka përfunduar. Këtë e ka konfirmuar për...
- Advertisement -

Në një konferencë për shtyp të organizuar në kompleksin e stadiumit të Dortmundit, e në të cilën kanë marrë pjesë Presidenti i Klubit Borussia Dortmund, Watzke dhe trajneri aktual i saj Jurgen Klopp, është konfirmuar se ky i fundit do të largohet nga klubi në fund të sezonit.

Jurgen Klopp ka deklaruar se nuk është i lodhur nga futbolli, dhe nuk mendon të pushojë për ndonjë kohë, por poashtu ka deklaruar se nuk është në bisedime me asnjë klub për momentin.

- Advertisement -

Ndërsa gjatë konferencës janë vërejtur edhe lotët e Presidentit të Klubit Hans-JoachimWatzke, i cili si duket e përjetoi keq largimin e trajnerit Klopp.

Ndërsa sipas spekulimeve trajneri i cili me Dortmundin ka përjetuar suksese të mëdha në Bundesligë, në Kupën Gjermane e poashtu edhe në arenën evropiane, po kërkohet nga ekipet më të mëdha evropiane si Manchester City dhe Milan.

- Advertisement -

4 të vdekur dhe 48 raste të reja me Covid-19

4 pacientë të prekur me virusin korona kanë ndërruar jetë në 24 orët e fundit në Maqedoninë e Veriut. Ministria e Shëndetësisë...

Platforma për barazi gjinore: Aborti është shërbim shëndetësor i domosdoshëm edhe gjatë pandemisë

Platforma e barazisë gjinore kërkon nga Ministria e Shëndetësisë që të miratojë protokolle mjekësore për zbatimin e abortit mediamentoz, për të siguruar...

Përfundon intervistimi i Agim Çekut në Speciale

Intervistimi i ish-komandantit të UÇK-së, Agim Çeku, nga Gjykata Speciale ka përfunduar. Këtë e ka konfirmuar për portalin rtv21.tv avokati i tij,...

Sri Lanka ka kthyer kontejnerë me mbeturina të palejueshme në Britani

Sri Lanka i ka kthyer kontejnerët me mbeturina në Britaninë e Madhe, për të cilët Qeveria kumtoi se janë dërguar në kundërshtim...

Bullgari: Vetëm katër nga 1000 paralele janë në karantinë apo 0,01% nxënës të infektuar

Katër nga 1000 paralele në Bullgari janë vendosur në karantinë nga fillimi i vitit shkollor, me ç’rast janë infektuar 0,01 për qind...
- Advertisement -

More Articles Like This

- Advertisement -