Zvicër, sulm në një supermarket, policia nuk përjashton “motive terroriste”

TË FUNDIT

Ministria e Shëndetësisë: Është gënjeshtër që Kleksani nuk është në listën pozitive të medikamenteve

Nga Ministria e Shëndetësisë sot i mohuan me forcë pretendimet e deputetit të partisë opozitare Antonio Miloshoski të publikuara...

(VIDEO) Gjenden armë në Bllacë, afër kufirit me Kosovën

Më 24.01.2021, sipas informacioneve të marra më parë se në fshatin Bllacë, afër kufirit me Kosovën, ishin varrosur armë...

CIIE organizon ngjarje promovuese për të tërhequr ndërmarrjet e huaja

Ekspozita e katërt Ndërkombëtare e Importit të Kinës (CIIE) organizoi ngjarjen e saj të parë promovuese për ndërmarrjet e...

Manchester United-Liverpool, ndeshja kryesore sot në FA Cup

FA Cup rikthehet sot me disa ndeshje tejet interesante në kuadër të raundit të katërt. Skuadrat si Chelsea, Leicester...

BE: Do t’i detyrojmë kompanitë farmaceutike ta respektojnë marrëveshjen për dërgesë

Bashkimi Evropian do t’i detyrojë të gjitha kompanitë farmaceutike, me të cilat ka nënshkruar marrëveshje, ta respektiojnë pjesën e...

Një grua zvicerane sulmoi dy gra të tjera, njërën me thikë, në një supermarket në Llugano, në kantonin Tiçino (në jug të vendit), njoftoi policia rajonale, e cila nuk përjashton shkaqet për “motive terroriste” gjatë sulmit, njofton korrespondenti i MIA-s.

Njëra nga viktimat e sulmit u lëndua rëndë, por pa rrezikuar jetën e saj, ndërsa e dyta ka lëndime të lehta, kumtoi policia, e cila u paralajmërua për sulmin pak para orës 14:00 të pasdites. Sipas elementëve të parë të hetimit, sulmuesja e moshës 28 vjeçe, u përpoq të mbyste njërën nga dy gratë me duar dhe tjetrën e plagosi me thikë në qafë.

Klientë të tjerë në supermarket arritën ta kontrollonin atë, që më vonë u arrestua, shtoi policia. Policia rajonale theksoi se ata “nuk përjashtojnë motivet terroriste”, duke specifikuar se ata janë duke punuar në këtë rast me policinë e konfederatës zvicerane dhe policinë lokale të Llugano.

TË NGJAJSHME