Zv. Kryeministri i parë Grubi: Pavarësia është barazi

Must Read

Përfundoi ndeshja Shkëndija – Tottenham

Ndeshja e shumë pritur mes Shkëndijës dhe Tottenhamit ka përfunduar 1:3 për mysafirët. Në...

Italia do të pranojë 125 emigrantë, të cilët do të sistemohen në shtet të tjera të BE-së

 Italia sot kumtoi se do të lejojë shkarkimin e 125 emigrantëve, të cilët tashmë një javë gjenden...

Ansu Fati nënshkruan kontratë të re me Barcelonën

Ansu Fati nënshkroi kontratë të re me Barcelonën. Barcelona ka “bllokuar” talentin Ansu...
- Advertisement -

Zëvendëskryeministri i parë dhe Ministër për Sistem Politik dhe
Marrëdhënie ndërmjet Bashkësive, Artan Grubi me rastin e shënimit të 8
Shtatorit, Ditës së Pavarësisë së Republikës së Maqedonisë së Veriut ka
përgëzuar të gjithë qytetarët e vendit të cilët gjatë rrugëtimit 29
vjeçar të shtet ndërtimit dhe shtet konsolidimit, bashkë kanë mësuar se
të duash dhe mirëmbash paqen, lirinë, pavarësinë, stabilitetin,
zhvillimin ekonomik e shoqëror të shtetit tonë të përbashkët do të thotë
të duash, kujdesesh dhe mirëmbash një shoqëri të qytetarëve tërësisht të
barabartë.

Grubi gjithashtu gjatë kësaj date ka rikujtuar qytetarët e vendit se
barabarësia e plotë mes komuniteteve në të drejta, mundësi, përgjegjësi
dhe detyrime është themeli mbi të cilën kjo qeveri synon të ndërtojë të
ardhmen Evropiane të vendit pasi që barabarësia e plotë është shpirti i
lirisë dhe pavarësisë.

“Barabarësia e plotë është shpirti i lirisë dhe pavarësisë”, Gëzuar 8 Shtatori, Dita e Pavarësisë

“Barabarësia e plotë është shpirti i lirisë dhe pavarësisë”, Gëzuar 8 Shtatori, Dita e Pavarësisë“Целосната еднаквост е духот на слободата и независноста”, Честит 8 септември, Денот на независноста

Gepostet von Artan Grubi am Dienstag, 8. September 2020
- Advertisement -
  • Tags
  • 5

Përfundoi ndeshja Shkëndija – Tottenham

Ndeshja e shumë pritur mes Shkëndijës dhe Tottenhamit ka përfunduar 1:3 për mysafirët. Në minutën e 5 të ndeshjes...

Italia do të pranojë 125 emigrantë, të cilët do të sistemohen në shtet të tjera të BE-së

 Italia sot kumtoi se do të lejojë shkarkimin e 125 emigrantëve, të cilët tashmë një javë gjenden në një anije humanitare gjermane,...

Ansu Fati nënshkruan kontratë të re me Barcelonën

Ansu Fati nënshkroi kontratë të re me Barcelonën. Barcelona ka “bllokuar” talentin Ansu Fati, ku e ka shpërblyer...

Dialogu Kosovë – Serbi do të vazhdojë të hënën

Përfaqësuesi special për dialogun Prishtinë-Beograd, Mirosllav Lajçak, paralajmëroi për të hënën raund të ri bisedimesh në nivel ekspertësh, më 28 shtator.

Zaev takon Ambasadaorin holandez Jan Kop

Kryetari i Qeverisë së Republikës së Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev, sot u takua me Dirk Jan Kop, ambasador i Mbretërisë së...
- Advertisement -

More Articles Like This

- Advertisement -