Zëvendëskryeministri Bytyqi në vetizolim për shkak të kontaktit me një person pozitiv me koronavirus

Must Read

Rritet numri i të infketuarve, Ministria e Shëndetësisë do të rrisë kapacitetet e Covid-qendrave

Ministri i Shëndetësisë Venko Filipçe paralajmëroi rritje të kapacitetit të spitaleve, ku duhet të  trajtohen pacientët pozitiv...

Fatmir Bytyqi: “Përkrahje financiare për 48 kompani që kanë investuar në kohë krize”

Gjithsej 48 kompani vendase, deri në fund të vitit do të fitojnë përkrahje financiare për investimet e...

Vdiq aktori i njohur, Shkëlzen Rraci

Ka vdekur sot në moshën 44 vjeçare aktori i njohur kosovar, Shkëlzen Rraci. Lajmin për rtv21.tv e...

Zëvendëskryeministri i ngarkuar me çështjet ekonomike Fatmir Bytyqi njoftoi në profilin e tij në Fejsbuk se në ditët në vijim do të shkojë në vetizolim për shkak të kontaktit me një person pozitiv me koronavirus.

“Kushtet aktuale të jetesës për të gjithë ne janë të ndryshueshme dhe të paparashikueshme, koronavirusi imponon përshtatje të shpejtë me kushtet e reja. Kjo do të thotë kthim në punën dhe jetesën normale të përditshme, natyrisht duke respektuar të gjitha masat për mbrojtjen dhe parandalimin, por edhe përgjegjësinë për veten dhe njerëzit përreth nesh dhe respektimin e udhëzimeve të Institutit të Shëndetit Publik për izolimin dhe testimin kur kemi pasur kontakt, gjë që mund të na vërë në rrezik. Për shkak të kontaktit me një person pozitiv, në ditët e ardhshme unë hyj në vetizolim, pas së cilës do të bëj test. Për momentin nuk kam asnjë simptomë dhe ndihem shkëlqyeshëm”, ka shkruar Bytyqi.

Kjo, shton ai, ndryshon detyrimet dhe planet e mia të përditshme që kam pasur për ditët në vijim, kërkoj falje për të gjitha anulimet e vizitave, mbledhjeve dhe takimeve të planifikuara.

“Shëndeti dhe siguria e atyre përreth meje, familjes, ekipit dhe bashkëpunëtorëve është prioritet. Jini shëndosh e mirë dhe kjo do të kalojë”, shkroi zëvendëskryeministri në profilin e tij në Fejsbuk.

Rritet numri i të infketuarve, Ministria e Shëndetësisë do të rrisë kapacitetet e Covid-qendrave

Ministri i Shëndetësisë Venko Filipçe paralajmëroi rritje të kapacitetit të spitaleve, ku duhet të  trajtohen pacientët pozitiv me Covid-19. Ai tha se...

Fatmir Bytyqi: “Përkrahje financiare për 48 kompani që kanë investuar në kohë krize”

Gjithsej 48 kompani vendase, deri në fund të vitit do të fitojnë përkrahje financiare për investimet e bëra në kohë krize, në...

Vdiq aktori i njohur, Shkëlzen Rraci

Ka vdekur sot në moshën 44 vjeçare aktori i njohur kosovar, Shkëlzen Rraci. Lajmin për rtv21.tv e ka konfirmuar aktori Xhalal Haliti....

Papritur ndërroi jetë nënkryetari i Bundestagut

Nënkryetari i Bundestagut gjerman, Tomas Operman ndërroi jetë papritur, pasi që mbrëmë iu përkeqësua gjendja gjatë një xhirimi për televizionin ZDF.

Parlamenti grek e hodhi poshtë mocionin e mosbesimit ndaj ministrit të Financave

Me 158 vota “kundër”, Parlamenti grek mbrëmë vonë nuk e votoi propozimin e opozitës SYRIZA për mosbesim të ministrit grek të Financave,...

More Articles Like This