Zelanda e Re shtyn zgjedhjet, për shkak të 58 rasteve aktive

Must Read

528 shkelje për mosmbajtjen e maskës

Gjatë 24 orëve të fundit në vendin tonë janë regjistruar 528 shkelje për mosmbajtjen e maskës.

Fundjavë pa TVSH më 10, 11 dhe 12 tetor

Fundjava e zgjatur, 10, 11 dhe 12 tetor do të jetë fundjava pa TVSH për të gjithë...

Besimi: Realizim më i mirë i investimeve kapitale me konceptin SMART financa

Përmes zbatimit të konceptit të ri SMART financa, do të punohet në përmirësimin e realizimit të shpenzimeve...
- Advertisement -

Kryeministrja e Zelandës së Re, Jacinda Ardern, ka shtyrë zgjedhjet e përgjithshme të vendit për një muaj pas rritjeve të rasteve me koronavirus. Votimi do të zhvillohej në 19 shtator, por tani zgjedhejt do të mbahet më 17 tetor, transmeton rtv21.tv. Ardern tha të hënën se data e re do t’u lejojë partive “të planifikojnë rreth gamës së rrethanave që do të bëjnë fushata”. Më herët gjatë kësaj jave, ky vend është përballur me rritjen më të madhe të të infektuarve me koronavirus, andaj u është kthyer masave të izolimit. Nëntë raste të reja të koronavirusit u konfirmuan të hënën, duke e çuar numrin e rasteve aktive në 58. Zelanda e Re ka raportuar më shumë se 1.600 infeksione dhe 22 vdekje që nga fillimi i pandemisë, sipas shifrave nga Universiteti Johns Hopkins./21Media

- Advertisement -

528 shkelje për mosmbajtjen e maskës

Gjatë 24 orëve të fundit në vendin tonë janë regjistruar 528 shkelje për mosmbajtjen e maskës. Nga Ministria...

Fundjavë pa TVSH më 10, 11 dhe 12 tetor

Fundjava e zgjatur, 10, 11 dhe 12 tetor do të jetë fundjava pa TVSH për të gjithë qytetarët, njoftoi kryeministri Zoran Zaev....

Besimi: Realizim më i mirë i investimeve kapitale me konceptin SMART financa

Përmes zbatimit të konceptit të ri SMART financa, do të punohet në përmirësimin e realizimit të shpenzimeve kapitale. Këtë, siç informojnë nga...

Në një minierë kineze për shkak të helmimit me monoksid karboni vdesin 16 minatorë

Gjashtëmbëdhjetë persona e humbën jetën si rezultat i helmimit me monoksid karboni në një minierë për thëngjill në Kinën Jugperëndimore, kumtuan autoritetet...

Protesta të reja në Bjellorusi, Tihanovskaja do të inaugurohet në mënyrë simbolike si presidente

 Protesta të reja priten sot përgjatë Bjellorusisë, ku aktivistët iu bëjnë thirrje banorëve që të dalin në rrugë, pas inaugurimit të Aleksandër...
- Advertisement -

More Articles Like This

- Advertisement -