Zaevi i gatshëm të shkëmbejë deputetë me Mickoskin: Me BDI-në nuk negocioj për kryeministrin shqiptar

Must Read

Mbajtja e maskës e obligueshme, për mosmbajtje edhe në vend të hapur gjobë prej 20 eurove

Mbajtja e  mbrojtjes në fytyrë bëhet e obligueshme për qytetarët me ndryshimet e reja të Ligjit për...

MASH ka formuar grup pune për ndryshim të materialeve mësimore dhe didaktike

Ministria e Arsimit dhe Shkencës bëri të ditur se ka formuar grup pune i cili zhvillon koncept...

879 qytetarë gjobiten për mosmbajtjen e maskës

Gjatë 24 orëve të fundit në territorin e vendit janë regjistruar 879 gjoba për mosmbajtjen e maskës.Ministria...

Jam i gatshëm që të shkëmbej deputetë me liderin e VMRO-DPMNE-së, Hristijan Mickoski që të formoj qeveri të pakicave, që mos të formojë qeveri me BDI-në, sepse unë jam kandidat për kryeministër në koalicionin “Mundemi”. Kështu lideri i LSDM-së, Zoran Zaev ka hedhur poshtë çdo mundësi për të koalicionuar për kryeministrin shqiptar, Naser Zyberin.

“Unë jam kandidat për kryeministër i koalicionit “mundemi”. Unë do të jem kryeministri i ardhshëm me ata që do të bëjmë shumicë parlamentare. Nëse kusht është kjo që të jemi me BDI-në, nuk do të negociojmë me BDI-në dhe jam i gatshëm…
Gazetari: Kurse me VMRO-DPMNE-në?
Jam i gatshëm të shmangem, duke biseduar me deputetët tanë, 13 deputetë nga zotëriu Mickoski, sepse aq i duhen për 61 deputetë, ai të formojë qeveri të pakicave, ose do të kërkojë nga ai të mi japë 6, sepse aq na duhen neve, që të mund të formojmë qeveri të pakicave”, tha Zaev në TV24.

Заев: Ако треба ќе му дадам или барам пратеници на Мицкоски за формирање Влада, нема да прифатиме уцени од ДУИ

Заев: Ако треба ќе му дадам или барам пратеници на Мицкоски за формирање Влада, нема да прифатиме уцени од ДУИZaevi i gatshëm të shkëmbejë deputetë me Mickoskin: Me BDI-në nuk negocioj për kryeministrin shqiptar

Gepostet von TV21 am Dienstag, 30. Juni 2020

Mbajtja e maskës e obligueshme, për mosmbajtje edhe në vend të hapur gjobë prej 20 eurove

Mbajtja e  mbrojtjes në fytyrë bëhet e obligueshme për qytetarët me ndryshimet e reja të Ligjit për mbrojtje të popullatës nga sëmundjet...

MASH ka formuar grup pune për ndryshim të materialeve mësimore dhe didaktike

Ministria e Arsimit dhe Shkencës bëri të ditur se ka formuar grup pune i cili zhvillon koncept për ndryshim të plotë dhe...

879 qytetarë gjobiten për mosmbajtjen e maskës

Gjatë 24 orëve të fundit në territorin e vendit janë regjistruar 879 gjoba për mosmbajtjen e maskës.Ministria e Punëve të Brendshme bën...

Orë policore në Filadelfi për shkak dhunës gjatë protestave

Autoritetet në Filadelfi vendosën orë policore prej mbrëmë për të parandaluar vjedhjet dhe dhunën gjatë protestave që shpërthyen pasi policia vrau një...

Aktivizohen 900 “internet-spitale” për mjekësinë

Shërbimet e telemjekësisë po luajnë një rol gjithnjë e më të rëndësishëm në sistemin shëndetësor kinez, me 900 spitale të dedikuara që...

More Articles Like This