Zaev në “Click Plus”: Zgjedhjet më 8 korrik nëse pranon VMRO-DPMNE, nëse jo, atëherë më 5 korrik

Must Read

Guteresh i bëri thirrje botës të parandalohet Lufta e ftohtë mes SHBA-së dhe Kinës

Sekretari i përgjithshëm i KB-së Antonio Guteresh sot i bëri thirrje botës ta parandalojë Luftën e ftohtë...

Kuvendi i miratoi ndryshimet e ligjeve për arsim, në kushte të jashtëzakonshme fillimin e vitit shkollor e përcakton Qeveria

https://youtu.be/wecngTo4ylE Me ndryshimet në Ligjin për Arsim fillor dhe atë të mesëm,...

Nesër mblidhet Këshilli i Sigurisë te Pendarovski

Në vilën e presidentit Stevo Pendarovski, në Vodno, me fillim prej ora 12:00 do të mblidhet Këshilli...
- Advertisement -

Mickoski u pajtua me zgjedhjet në 8 korrik, pohon lideri i LSDM-së, Zoran Zaev. Në edicionin e sotëm të Click Plus, ai tha se në bisedime me të, VMRO-DPMNE propozoi që zgjedhjet të mbaheshin më 15 korrik, LSDM më 5 korrik, por në fund ata patën një marrëveshje gojore që zgjedhjet te mbahen më 8 korrik. Sidoqoftë, vetëm një ditë më vonë, VMRO-DPMNE doli me qendrimin se nuk ka marrëveshje për nje datë te zgjedhjeve, tha Zaev. Sipas liderit të LSDM-së, Maqedonia duhet të ketë institucione funksionale sepse negociatat me BE-në do të zhvillohen në shtator për të hapur kapitujt e bisedimeve. Por, sipas Zaev, kjo është vetëm një nga arsyet pse duhet të ketë zgjedhje në korrik.

- Advertisement -

Guteresh i bëri thirrje botës të parandalohet Lufta e ftohtë mes SHBA-së dhe Kinës

Sekretari i përgjithshëm i KB-së Antonio Guteresh sot i bëri thirrje botës ta parandalojë Luftën e ftohtë mes SHBA-së dhe Kinës dhe...

Kuvendi i miratoi ndryshimet e ligjeve për arsim, në kushte të jashtëzakonshme fillimin e vitit shkollor e përcakton Qeveria

https://youtu.be/wecngTo4ylE Me ndryshimet në Ligjin për Arsim fillor dhe atë të mesëm, të miratuara mbrëm nga Kuvendi,...

Nesër mblidhet Këshilli i Sigurisë te Pendarovski

Në vilën e presidentit Stevo Pendarovski, në Vodno, me fillim prej ora 12:00 do të mblidhet Këshilli i Sigurisë.

Takim Dimitrov-Varhei: Vërtetohet nevoja për hapjen e negociatave

Sot në Bruksel, zëvendëkryetari i Qeverisë për Çështje Evropiane Nikolla Dimitrov realizoi takim me Oliver Varhein, Eurokomesarin për Zgjerim dhe Fqinjësi të...

Qeveria hap temën e 5G-së me ambasadorin e Kinës, reagon Ambasada Amerikane në Shkup se s’mund tu besohet

https://youtu.be/iiLTjCtoVXo Ambasadori i Republikës Popullore të Kinës Xhang Xuo gjatë takimit me zëvëndëskryeministrin e parë në Qeveri...
- Advertisement -

More Articles Like This

- Advertisement -