Zaev: Interes i madh nga mediat në Greqi dhe rajoni për Maqedoninë e Veriut

Must Read

OBSH: Për shtetet me të ardhura më të ulëta janë siguruar 120 milionë teste të shpejta

Organizata Botërore e Shëndetësisë (OBSH) do të sigurojë rreth 120 milionë testime të shpejta diagnostikuese për Kovid-19...

​Formacionet Liverpool-Arsenal, Xhaka titullar

Liverpool dhe Arsenal do të matin sonte forcat në xhiron e tretë të Premierë Ligës angleze në...

Hagë: Mustafa nuk deklarohet rreth akuzave të tij

U mbajt seanca e parë gjyqësorë ndaj, Salih Mustafës, i njohur gjatë luftës si komandant Cali. Mustafa...
- Advertisement -

Kryeministri Zoran Zaev ka shkruar sot në mëngjes në profilin e tij në Fejsbuk se mediat nga Greqia dhe rajoni kanë treguar interes të madh për Maqedoninë e Veriut dhe periudhën pas zgjedhjeve.

Në status, Zaev deklaron se gjatë qëndrimit të tij në Athinë ai ka dhënë intervista për edicionin elektronik të Si-eN- eN, Top Channel nga Tirana, Ta Nea, Mega TV nga Athina, programin grek të Euronjuz dhe media të tjera, në të cilin ai ka theksuar se qytetarët e Maqedonisë së Veriut dinë të shpërblejnë vendime të vështira politike që zgjidhin probleme të mëdha.

- Advertisement -

“Zgjidhja e çështjeve të hapura ka stimuluar në mënyrë shtesë interesin e bashkësive të biznesit për bashkëpunim më të madh dhe më dinamik. Si politikanë, ne jemi të detyruar të mundësojmë zhvillimin e nismave të përbashkëta të biznesit dhe investimeve. Edhe një herë u binda se ekziston interes i madh i ndërmarrjeve serioze dhe të mëdha nga Greqia për të bashkëpunuar dhe iniciuar investime në interes të qytetarëve të të dy vendeve”, ka shkruar Zaev.

Në takimin me homologun e tij grek Micotakis, siç thuhet në status, ai do të diskutojë se si të inkurajohet bashkëpunimi më i gjerë midis dy vendeve./MIA

- Advertisement -
  • Tags
  • 1

OBSH: Për shtetet me të ardhura më të ulëta janë siguruar 120 milionë teste të shpejta

Organizata Botërore e Shëndetësisë (OBSH) do të sigurojë rreth 120 milionë testime të shpejta diagnostikuese për Kovid-19 për vendet me të ardhura...

​Formacionet Liverpool-Arsenal, Xhaka titullar

Liverpool dhe Arsenal do të matin sonte forcat në xhiron e tretë të Premierë Ligës angleze në futboll.

Hagë: Mustafa nuk deklarohet rreth akuzave të tij

U mbajt seanca e parë gjyqësorë ndaj, Salih Mustafës, i njohur gjatë luftës si komandant Cali. Mustafa në këtë seancë gjyqësore ka...

Pasqyrë ditore e gjendjes me Covid-19 në botë

Sipas të dhënave më të reja, deri më tani të infektuar me koronavirus janë 33.385.696 njerëz në të gjithë botën. Si pasojë...

Lampard: Kepa Arisabalagan nuk e luajti ndeshjen e tij të fundit për Chelsea

Menaxheri i Çellsit, Frank Lampard ka mbrojtur Kepa Arisabalagan nga kritikat, për të cilat ai tha se ishin të padrejta.
- Advertisement -

More Articles Like This

- Advertisement -