Zaev: Goce Dellçev është revolucionar maqedonas, por edhe bullgarët e konsiderojnë revolucionar bullgar

Must Read

As gjendja alarmante nuk i unifikon partitë! DPMNE e LSDM akuzojnë njëra tjetrën për pa përgjegjësi ndaj pandemisë

https://youtu.be/W0zy6KeezVE VMRO-DPMNE propozon projekt-ligj për krijimin e një komisioni të posaçëm shtetëror...

Prej sot nuk ka “jetë nate”! Kafenetë dhe restorantet do të punojnë deri në orën 23

https://youtu.be/DSBAXPbyauM Dyert e kafeneve dhe restoranteve prej sot do të mbyllen në...

Punëtorët e tekstilit në korona krizë! Havziu: Inspektorati i punës ka pranuar më pak ankesa sesa në fillim

https://youtu.be/B0fpu5Ku4ho Gjashtë mijë ankesa deri te Inspektorati i punës kanë arritur që...

Kryeministri Zoran Zaev, duke u përgjigjur në pyetjen e gazetarëve se cili është qëndrimi i tij në lidhje me atë nëse Goce Dellçev, është bullgar apo maqedonas, Zaev tha se Dellçev është revolucionar maqedonas, megjithatë tha se është fakt që edhe bullgarët e konsiderojë Dellçevin si revolucionarin e tyre.

-Goce Dellçev është revolucionar maqedonas, por gjithashtu është fakt se edhe bullgarët e konsiderojnë si revolucionar bullgar të tyrin. Fakt është se ne e kemi Dellçevën, qytet që mban emrin e tij, por edhe në Bullgari ka qytet që mban emrin e Goce Dellçevit. Kemi përmendore gjithandej të tij nëpër vendin tonë edhe në Bullgari. Së bashku me kryeministrin bullgar Borisov u përkulëm në Sofia para përmendores së Goce Dellçev por edhe tek varri i tij në Shkup. Realiteti dhe faktet janë të tilla, shtoi Zaev.

  • Tags
  • 2

As gjendja alarmante nuk i unifikon partitë! DPMNE e LSDM akuzojnë njëra tjetrën për pa përgjegjësi ndaj pandemisë

https://youtu.be/W0zy6KeezVE VMRO-DPMNE propozon projekt-ligj për krijimin e një komisioni të posaçëm shtetëror për mbrojtjen dhe luftën kundër...

Prej sot nuk ka “jetë nate”! Kafenetë dhe restorantet do të punojnë deri në orën 23

https://youtu.be/DSBAXPbyauM Dyert e kafeneve dhe restoranteve prej sot do të mbyllen në orën 23. Kjo është njëra...

Punëtorët e tekstilit në korona krizë! Havziu: Inspektorati i punës ka pranuar më pak ankesa sesa në fillim

https://youtu.be/B0fpu5Ku4ho Gjashtë mijë ankesa deri te Inspektorati i punës kanë arritur që nga fillimi i kovid krizës...

Shtresa e mesme më e prekur nga korona! Reduktohet importi dhe eksporti – rezultat i “Lock Down-it”

https://youtu.be/VBOaXRqIr6Y Cilat janë parashikimet e Bankës Botërore për ekonominë e Maqedonisë? A ka shqetësim për rritje të...

Disa parti ilegalisht kanë financuar fushatën! Anti-korrupsioni pret raport nga Revizioni shtetëror

https://youtu.be/MIGE44P2iKE Disa parti politike gjatë zgjedhjeve të fundit parlamentare në mënyrë të parregullt kanë financuar fushatën zgjedhore,...

More Articles Like This