Zaev: Brutaliteti i policisë është për dënim më të fuqishëm

Must Read

Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti të premten do të vizitojë Maqedoninë

Kryeminsitri i Kosovës, Avdullah Hoti të premten do ta vizitojë Maqedoninë e Veriut. Këtë e bëri të...

Bislimi: Bullgaria gjithnjë ka qenë në anën e gabuar të historisë

Historiani Muzafer Bislimi në Click Plus në TV21, tha se Bullgaria gjithmon ka qenë në anën e...

Ratkoceri: Bullgaria nuk do të kërkojë ndryshime Kushtetuese!

Nga pala bullgare nuk është bërë presion për ndryshime Kushtetuese – tha Arben Ratkoceri në Click Plus...

Brutaliteti nga ana e nëpunësve të policisë ndaj qytetarëve romë, të cilin e pamë dje në në një video në rrjetet sociale, është për dënim më të fuqishëm, shkroi sot kryeministri Zoran Zaev në Fejsbuk.

“Sjellja e tillë është e turpshme për policinë, e meriton dënimin i cili arriti nga publiku”, theksoi Zaevi në shkrimin.

- Advertisement -

Kryeministri theksoi se për tu përshëndetur është që Reparti për Kontroll të Brendshëm, Hetime Kriminalistike dhe Standarde Profesionale pranë Ministrisë së Punëve të Brendshme e konfirmoi identitetin e pjesëmarrësve në këtë ngjarje jashtëzakonisht të pakëndshme dhe pret që shumë shpejtë, pas rrethanave të konfirmuara të vijojë përgjegjësi e plotë dhe dënim adekuat i të gjithë të përfshirëve në këtë rast.

“Bëmë shumë në ndryshimin e imazhit dhe sjelljes së nëpunësve të policisë dhe nuk do të lejojmë, madje edhe raste të tilla të izoluara, të kalojnë pa përgjegjësi dhe dënim adekuat”, shtoi kryeministri Zaev në shkrimin në Fejsbuk.

  • Tags
  • 4

Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti të premten do të vizitojë Maqedoninë

Kryeminsitri i Kosovës, Avdullah Hoti të premten do ta vizitojë Maqedoninë e Veriut. Këtë e bëri të ditur zëvendëskryeministri i parë dhe...

Bislimi: Bullgaria gjithnjë ka qenë në anën e gabuar të historisë

Historiani Muzafer Bislimi në Click Plus në TV21, tha se Bullgaria gjithmon ka qenë në anën e gabuar të historisë.

Ratkoceri: Bullgaria nuk do të kërkojë ndryshime Kushtetuese!

Nga pala bullgare nuk është bërë presion për ndryshime Kushtetuese – tha Arben Ratkoceri në Click Plus në TV21.

Në komisionin maqedono-bullgar të ketë edhe shqiptarë – tha Ratkoceri në Click Plus

Gazetari Arben Ratkoceri nëpërmjet emsionit Click Plus sugjeroi që në komisionin maqedono-bullgar të ketë edhe shqiptarë. https://www.facebook.com/tv21hd/videos/3307059782663361

Llalla: Hapja e çështjes Shkup-Sofje nuk është e drejtë, Bullgaria do të dështojë në këtë gjë!

Historiani Arben Llalla në Click Plus në TV21, thotë se nuk është e drejtë hapja e çështjes mes Maqedonisë së Veriut dhe...

More Articles Like This