Dhunë policore në Manastir, polici me shqelma dhe shufër rrah një manastiras

Must Read

Para sfidës Nurmagomedov-Gaetje, kujtojmë Khabib me plis shqiptari, dhuratë që ia dërgoi kampioni olimpik Shaban Tërstena

Në eventin e arteve marciale që sot do të zhvillohet në Abu Dhabi, përballja kryesore do të...

Fotografi zhgënjyese! Si supozohej të ishin, si u servirën në të vërtetë

Thuhet se kur nuk ke pritshmëri të larta, ia del të mos zhgënjehesh. Por...

Nuk durojnë kufizimet: “Nuk po na vret Covid-i, po na vrisni ju”, napolitanët përleshen me policinë

“S’po na vret Covid-i, po na vrisni ju”; me këto thirrje, qindra vetë, shumica të rinj mbushën...

Nëpunësi policor në mënyrë brutale ka rrahur një qytetarë në qendrën e Manastirit. Në video shihet si nëpunësi policor godet me shufre në kokë, e shtrinë për tokë dhe e shqelmon. Nga OJQ “Avaja” e cila e publikoi videon, thonë se ende nuk është i njohur identiteti i personit të rrahur.

 “Videon na e ka dërguar një qytetar anonim nga Manastiri. Ngjarja ka ndodhur mbrëmë në qendër të Manastirit, afër postës. Këto janë është informacionet që i kemi marrë. Për fat të keq kjo i ngjan brutalitetit policor që ndodh në Amerikë”, tha Elvis Shaqiri – OJQ “Avaja”.

- Advertisement -

Elvis Shaqiri kërkon nga MPB dhe Prokuroria publike që të hetojnë rastin.

 “Ne e dënojmë këtë akt, presim nga MPB që të shqyrtojë dhe sanksionojë nëpunësin policor me largim nga puna për shkak që policia në vend që të mbroj qytetarët, për shkak se ata paguhen nga ne dhe duhet të jenë në shërbim të qytetarëve, ata rrahin qytetarin e thjeshtë”, u shpreh Elvis Shaqiri – OJQ “Avaja”.

MPB tashmë po punon në këtë rast. Siç thonë, është konfirmuar identiteti i nëpunësve policor dhe me shumë gjasa do të mbajnë përgjegjësi për veprimin joprofesional të tyre.

 “Sektori për kontroll të brendshëm, hetime kriminele dhe standarde profesionale pranë MPB tashmë e ka konfirmuar identitetin e pjesëmarrësve në ngjarje dhe ndërmerr masa dhe aktivitete për zbardhje të plotë të rastit, për çka opinioni do të informohet”, thonë nga Ministria e Punëve të Brendshme.

Tani për tani nuk dihet arsyeja pse policia ka intervenuar dhe nëse personi është kundërshtuar gjatë përpjekjeve për arrestim eventual.

Nga OJQ thonë se ka pasur edhe raste të tjera në të cila është kryer dhunë fizike nga ana e policëve, por qytetarët kanë frikë të denoncojnë nëpunësit policor për shkak se i kërcënojnë.

Para sfidës Nurmagomedov-Gaetje, kujtojmë Khabib me plis shqiptari, dhuratë që ia dërgoi kampioni olimpik Shaban Tërstena

Në eventin e arteve marciale që sot do të zhvillohet në Abu Dhabi, përballja kryesore do të jetë në mes Khabib NurmagoMedov...

Fotografi zhgënjyese! Si supozohej të ishin, si u servirën në të vërtetë

Thuhet se kur nuk ke pritshmëri të larta, ia del të mos zhgënjehesh. Por ky nuk ishte rasti i...

Nuk durojnë kufizimet: “Nuk po na vret Covid-i, po na vrisni ju”, napolitanët përleshen me policinë

“S’po na vret Covid-i, po na vrisni ju”; me këto thirrje, qindra vetë, shumica të rinj mbushën rruget e Napolit, të indinjuar...

Rama ka festuar 10 vjetorin e martesës.

Kryeministri Edi Rama ka festuar 10 vjetorin e martesës së tij më zonjën Linda Rama.  Rama ka ndarë me...

Spitalet plot, do të shërohemi jashtë shtetit? Filipçe: Jemi gati edhe për momente të tilla

https://youtu.be/kmDRVt4Vk5s Kapacitetet spitalore do të zgjerohen, kurse stafi mjekësor do të plotësohet. Ministri Venko Filipçe gjatë vizitës...

More Articles Like This