Xhonson: Nëse nevojitet do të vendosim karantinë edhe për vendet e tjera

Must Read

Maqedoni, 1 viktimë, 109 raste të reja me Covid-19 dhe 422 të shëruar

Ministria e Shëndetësisë, informoi se gjatë 24 orëve të fundit kanë realizuar 762 testime për të dyshuar...

Bejrut, ministrja e Drejtësisë dha dorëheqje

Ministrja e Drejtësisë e Libanit, Mari-Klod Naxhm sot dha dorëheqje. Ajo është ministrja e tretë që dha...

Atletiko Madrid zbuloi se cilët lojtarë janë të infektuar me virusin korona

Sime Vershalko dhe Anhel Koreja janë dy lojtarët e infektuar me Covid-19 nga ekipi i Atletiko Madrid....

 Kryeministri britanik, Boris Xhonson sot deklaroi se vendi do të vendos karantinë edhe për vendet e tjera nëse vazhdon të rritet numri i rasteve të koronavirusit dhe nëse është e nevojshme masë e tillë.

- Advertisement -

Ai këtë e tha me rastin e vendimit të qeverisë britanike për të vendosur në karantinë njerëzit që ktheheshin nga Spanja.

“Kam frikë se ne shohim shenja të valës së dytë në vendet e tjera. Kjo është detyra jonë, detyrimi jonë, të veprojmë me shpejtësi dhe vendosmëri për të parandaluar kthimin e pasagjerëve nga përhapja e virusit këtu në Britaninë e Madhe”, tha Xhonson.

- Advertisement -

I pyetur nëse karantina 14-ditore mund të zvogëlohej, Xhonson tha se po kërkonte mënyra për të lehtësuar karantinën, për t’i ndihmuar njerëzit dhe për të siguruar shkenca të punojë për të ndihmuar udhëtarët dhe turistët, transmeton Bi-Bi-Si.

- Advertisement -

“Në këtë moment kur ju duhet të ndiqni udhëzimet që japim, ne kemi dhënë udhëzime për Spanjën dhe disa vende të tjera në mbarë botën”, tha Xhonson.

- Advertisement -

Latest News

Bejrut, ministrja e Drejtësisë dha dorëheqje

Ministrja e Drejtësisë e Libanit, Mari-Klod Naxhm sot dha dorëheqje. Ajo është ministrja e tretë që dha dorëheqje pas shpërthimit në portin...

Atletiko Madrid zbuloi se cilët lojtarë janë të infektuar me virusin korona

Sime Vershalko dhe Anhel Koreja janë dy lojtarët e infektuar me Covid-19 nga ekipi i Atletiko Madrid. Atletiko...

Shqipëri, 1 viktimë dhe 125 raste të reja me Covid-19

Ministria e Shëndetësisë së Shqipërisë, informoi se gjatë 24 orëve të fundit nga 506 testime të realizuara për të dyshuar të prekur...

KF Shkendija në Europa League do të përballet me Sumgayit City FC

Sot në hapsirat e UEFA-së në Nyon të Zvicrës u hodh shorti për raundin e parë eliminatorë të Europa League. Rival i...
- Advertisement -

More Articles Like This

- Advertisement -
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com