Array

VV: Policia është në shërbim të individëve – Policia: Familja nuk ka faj…(Video)

Must Read

Përfundoi ndeshja Shkëndija – Tottenham

Ndeshja e shumë pritur mes Shkëndijës dhe Tottenhamit ka përfunduar 1:3 për mysafirët. Në...

Italia do të pranojë 125 emigrantë, të cilët do të sistemohen në shtet të tjera të BE-së

 Italia sot kumtoi se do të lejojë shkarkimin e 125 emigrantëve, të cilët tashmë një javë gjenden...

Ansu Fati nënshkruan kontratë të re me Barcelonën

Ansu Fati nënshkroi kontratë të re me Barcelonën. Barcelona ka “bllokuar” talentin Ansu...
- Advertisement -

Lëvizja Vetëvendosje e cilëson të paarsyeshme ndërhyrjen e policisë gjatë aksionit të sotëm të aktivistëve të kësaj partie për hyrje në pronën e kryeministrit Isa Mustafa në fshatin Prapashticë.

Sekretari i Lëvizjes Dardan Mulliqaj në konferencën për media pas ngjarjeve të pasdites së sotme tha se me veprimet e këtilla policia ka treguar se është në shërbim të individëve dhe se me këtë aksion ka shkelur të drejtën e qytetarëve për lëvizje të lirë.

- Advertisement -

Mullliqaj përmendi edhe bisedimet nëe Bruksel, ku tha sa krerët e shtetit, me arritjen e marrëveshjeve, po bëjnë veprime në shërbim të Serbisë dhe në dëm të Kosovës.

Lëvizja do të pamundësojë implementimin e marrëveshjeve të tilla, në radhë të parë të asaj për Asociacionin e Komunave Serbe, porositi ai.

- Advertisement -

Aksioni i cili u ndal nga ana e forcave të policisë dhe njësisë special në vendin e quajtur “Maja e Stallovës”, aty ku ndahet fshati Koliq e Keqekoll, detyroi aktivistët e Vetëvendosjes që deri tek shkolla e fshatit Keqekoll të ecnin në këmbë, pasi që kombibusët e tyre u ndaluan nga ana e PK-së.
Një nga eprorët e Njësitit Policor iu drejtua të pranishmëve me këto fjalë:

- Advertisement -

- Advertisement -

Përfundoi ndeshja Shkëndija – Tottenham

Ndeshja e shumë pritur mes Shkëndijës dhe Tottenhamit ka përfunduar 1:3 për mysafirët. Në minutën e 5 të ndeshjes...

Italia do të pranojë 125 emigrantë, të cilët do të sistemohen në shtet të tjera të BE-së

 Italia sot kumtoi se do të lejojë shkarkimin e 125 emigrantëve, të cilët tashmë një javë gjenden në një anije humanitare gjermane,...

Ansu Fati nënshkruan kontratë të re me Barcelonën

Ansu Fati nënshkroi kontratë të re me Barcelonën. Barcelona ka “bllokuar” talentin Ansu Fati, ku e ka shpërblyer...

Dialogu Kosovë – Serbi do të vazhdojë të hënën

Përfaqësuesi special për dialogun Prishtinë-Beograd, Mirosllav Lajçak, paralajmëroi për të hënën raund të ri bisedimesh në nivel ekspertësh, më 28 shtator.

Zaev takon Ambasadaorin holandez Jan Kop

Kryetari i Qeverisë së Republikës së Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev, sot u takua me Dirk Jan Kop, ambasador i Mbretërisë së...
- Advertisement -

More Articles Like This

- Advertisement -