Vritet zyrtari i emigracionit në Francë

TË FUNDIT

Osmani jep mbështetje për grafën etnike në letërnjoftime

Edhe Bujar Osmani nga BDI ka shprehur përkrahje për grafën etnike në letërnjoftime. Në ClickPlus deklaroi se mungesa e një...

Nuk përjashtohet mundësia për bashkëpunim LSDM-BDI në zgjedhjet lokale, tha Osmani

Përvojat nga zgjedhjet paraprake dhe fakti se kemi një mandat të dytë qeverisës, janë një argument i mjaftueshëm që...

ASH-ja nuk është e përgatitur të jetë në Qeveri, tha Osmani në Click Plus

Duke folur për Alternativën dhe gatishmërinë e BDI-së që të bashkëqeverisë me të, Bujar Osmani në ClickPlus ka folur...

Alternativa në Qeveri? Osmani: Jemi të gatshëm nëse e pranon programin

Paralajmërimet e liderit të Lëvizjes Besa, Bilall Kasami se po negociohet me dy deputetë të opozitës për të rritur...

Në BDI ka njerëz që kanë ambicie personale, tha Bujar Osmani në Click Plus

Zhvillimet e fundit në BDI dhe përplasjet mes eksponentëve, i ka komentuar Bujar Osmani në Click Plus. Ai e...

Menaxheri i një qendre refugjatësh në qytetin Pau, të Francës jug-perëndimore, u vra të premten në një sulm të pretenduar të kryer nga një migrant sudanez.

Rasti ndodhi rreth orës 11:00 me kohën lokale dhe i dyshuari është arrestuar.

Ministri i Brendshëm Gerald Darmanin tha në “Twitter” se do të udhëtonte në qytet më vonë të premten. Raportet në mediat franceze thonë se sulmuesi ishte një 38-vjeçar i cili më parë kishte jetuar në qendër.

Sulmi nuk mendohet të ketë lidhje me terrorizmin, raporton agjencia e lajmeve AFP. Kryetari i Bashkisë së Pau tha se statusi i azilit të të dyshuarit ishte refuzuar kohët e fundit dhe konfirmoi se ai kishte kaluar kohë në burg./21Media

TË NGJAJSHME