Vritet një grua e punësuar në Ambasadën amerikane në Kiev

Must Read

9 të vdekur, 518 raste të reja dhe 200 të shëruar nga virusi korona. Numri i rasteve aktive arrin në 6861

Në 24 orët e fundit, nga gjithsej 2367 teste të bëra, 518 persona kanë rezultuar pozitiv me...

Maqedonia e Veriu dhe ShBA konfirmojnë bashkëpunimin për siguri për teknologjinë 5G

Kryeministri Zoran Zaev dhe nënsekretari për zhvillim ekonomik, energjetikë dhe mjedis jetësor i qeverisë së Shteteve të...

Zaev takon kryeministrin Hoti, premton që punimet për autostradën Shkup-Bllacë do të fillojnë vitin e ardhshëm

https://youtu.be/gSD-w6UpNxU Po përgatiteshin  për të mirëpritur kryeministrin e Kosovës Avdullah Hoti.

Një grua e cila ka qenë e punësuar në Ambasadën amerikane në Ukrainë u vra sot në një sulm në park në Kiev, ndërsa policia është në kërkim të burrit të dyshuar për sulm, bëri të ditur policia ukrainase.

Media britanike, duke iu referuar informacioneve fillestare nga policia, raporton se gruaja kishte një dëmtim në kokë dhe se ajo u gjet nga një kalimtar në një rrugë pranë parkut në qendër të qytetit.

- Advertisement -

Ministri i Punëve të Brendshme ukrainas Artem Shevçenko shkroi në Tuiter këtë pasdite se “vrasja e një gruaje të punësuar në Ambasadën e SHBA-së në Kiev mund të jetë një krim ose një incident”.

Policisë iu tha se gruaja ishte rrahur dhe se autori i krimit supozohej të ishte një burrë me flokë të errëta nga 30 deri në 40 vjeç, i veshur me pantallona të shkurtra të errëta dhe një bluzë.

“Gruaja u shtrua në spital pa ndjenja, dhe më vonë vdiq atje. Gjatë kontrollimit të sendeve të viktimës, në emrin e saj u gjet një kartë identifikimi se ajo ishte e punësuar në Ambasadën amerikane”, kumtoi policia në Fejsbuk.

9 të vdekur, 518 raste të reja dhe 200 të shëruar nga virusi korona. Numri i rasteve aktive arrin në 6861

Në 24 orët e fundit, nga gjithsej 2367 teste të bëra, 518 persona kanë rezultuar pozitiv me virusin korona në Maqedoninë e...

Maqedonia e Veriu dhe ShBA konfirmojnë bashkëpunimin për siguri për teknologjinë 5G

Kryeministri Zoran Zaev dhe nënsekretari për zhvillim ekonomik, energjetikë dhe mjedis jetësor i qeverisë së Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Keit Kraç,...

Zaev takon kryeministrin Hoti, premton që punimet për autostradën Shkup-Bllacë do të fillojnë vitin e ardhshëm

https://youtu.be/gSD-w6UpNxU Po përgatiteshin  për të mirëpritur kryeministrin e Kosovës Avdullah Hoti. Zaev e Hoti...

Kryeparlamentari Xhaferi pret në takim kryeministrin e Kosovës Hoti

Kryetari i Kuvendit të Republikës së Maqedonisë së Veriut, Talat Xhaferi, sot realizoi takim me Kryetarin e Qeverisë së Republikës së Kosovës,...

Festa shënohet me protestë! Mickoski: Pranimi se Dellçevi është bullgar është asimilimi i kombit

Partia opozitare VMRO-DPMNE organizoi protestë të re me vetura. Protesta nisi nga salla “Boris Trajkovski” dhe përfundoi para Kuvendit, ku mbajti fjalim...

More Articles Like This