Vrau një person dhe një foshnje të palindur! Vendim qesharak i gjykatës, shoferi dënohet vetëm me kusht

Must Read

10 futbollistët më të paguar në botë për vitin 2020

Lionel Messi dhe Cristiano Ronaldo kryesojnë edhe një herë renditjen e këtij viti në Forbes të futbollistëve...

Dhunë policore në Manastir, polici me shqelma dhe shufër rrah një manastiras

https://youtu.be/Kme0pFEe6L4 Nëpunësi policor në mënyrë brutale ka rrahur një qytetarë në qendrën...

Stadiumi i qytetit gati për lojën e madhe, qytetarët ndeshjen Shkëndija vs Tottenham do ta shohin përmes ekraneve

https://youtu.be/MpdlHHXwuac “Jemi në stadiumin e kryeqytetit në Shkup,...
- Advertisement -

Kaluan dy vjet që kur Natasha Apostolloska, në një aksident trafiku e humbi bashkëshortin e saj dhe foshnjën e pa lindur. Ajo mori lëndime të rënda trupore. Sot, përmes fotografive të përbashkëta me bashkëshortin e saj të ndjerë, Goce, mundohet ta zbusë dhimbjen. Por, aktvendimi i djeshëm i hapi plagët e dy viteve më parë. Personi Vasil Ç, i cili i ka goditur me veturë Jeep e ka pranuar se para dy vjetëve ka kaluar në dy linja të plota, por gjykatësja Elena Ilievska Josifoviq i shqiptoi dënim me kusht.

“Gjykatësja e cila e udhëhiqte lëndën shqiptoi dënim me kusht për vrasje, humbje të foshnjës gjatë shtatzënisë dhe lëndime të rënda trupore, për shkak se dje nuk ka gjetur kohë dhe interes të paraqitet në sjelljen e vendimit. Edhe pse bëhet fjalë për lëndë ku kemi viktimë, ndoshta për ata janë vetëm lëndë, por megjithatë bëhet fjalë për jetë”, deklaroi Natasha Apostollovska.

- Advertisement -

Në rrjetet sociale reagoi edhe babai i të ndjerit.

“Ne do të dënohemi nëse ankohemi, ndërsa ai që ka marrë jetë dhe shkatërroi jetën e familjeve është i lirë? Ky është fati jonë, prokurori dhe zinxhir plot me nyje. Nuk guxoj të shkruaj ndonjë fjalë të keqe në Facebook për shkak se mund të vijnë dhe të thonë se unë jam fajtor. Tani le të vendosë populli se çfarë gjykate dhe shtet të së drejtës kemi”, shkroi babai i Goces.

- Advertisement -

Ish anëtari i Këshillit gjyqësor, Bekim Rexhepi, thotë se vendimi i gjykatës është i pandershëm. Megjithatë shton se Gjykata e Apelit do ta ketë fjalën e fundit.

“Në shikim të parë është vendim jo i ndershëm por para së gjithash duhet mendim i eksperizës dhe kualifikim i veprës. Por nga gjithë kjo e keqe, e mira dhe më e rëndësishmja e këtij rasti është se vendimi nuk është i plotfuqishëm. Apelimi i këtij vendimi do të qartësojë gjithçka, tha Bekim Rexhepi, ish anëtar i Këshillit Gjyqësor.

- Advertisement -

Shoferi i veturës jeep është Vasil Ç. drejtor i një kompanie, 64 vjeç , nga Tetova. Seanca e parë gjyqësore për lëndën është mbajtur para tre ditëve dhe Vasil Ç. menjëherë e ka pranuar fajin. Pritet vendimi i PTHP Shkup nëse do ta ankimojë aktvendimin. Arsyeja për dënimin me kusht, siç thuhet në aktvendim, është se personi e ka pranuar fajin.

- Advertisement -

10 futbollistët më të paguar në botë për vitin 2020

Lionel Messi dhe Cristiano Ronaldo kryesojnë edhe një herë renditjen e këtij viti në Forbes të futbollistëve më të paguar, pasi Messi...

Dhunë policore në Manastir, polici me shqelma dhe shufër rrah një manastiras

https://youtu.be/Kme0pFEe6L4 Nëpunësi policor në mënyrë brutale ka rrahur një qytetarë në qendrën e Manastirit. Në video shihet...

Stadiumi i qytetit gati për lojën e madhe, qytetarët ndeshjen Shkëndija vs Tottenham do ta shohin përmes ekraneve

https://youtu.be/MpdlHHXwuac “Jemi në stadiumin e kryeqytetit në Shkup, këtu sonte në ora 20...

Ibrahimoviç pozitiv me Covid-19

Zlatan Ibrahimović ka rezoltuar pozitiv për Covid-19 pas një raundi të dytë të provave të shtupave përpara ndeshjes së sotme kundër Bodø...

Kërçova në hall me mbeturinat, Nuredini tregon ligjet, por jo planet për menaxhim të mbeturinave!

https://youtu.be/C_SE9LiDgp4 Kërçovarët prej dekadash përballen me problemin e mbeturinave. Në çdo fshat, lagje dhe...
- Advertisement -

More Articles Like This

- Advertisement -