VMRO-DPMNE: Qeveria sot merr hua edhe 42 milionë euro

Must Read

Haradinaj: Ende nuk e kemi shpëtuar Ujmanin, duhet të bëjmë kujdes me fizibilitetin

Kryetari i AAK-së, Ramush Haradinaj sonte ka paralajmëruar se Kosova nuk guxon të heqë dorë nga interesat...

Itali, stadiumet do të hapen gradualisht nga 8 tetori

Ministri italian i sportit Vincenzo Spadafora ka treguar se stadiumet në Itali do të fillojnë të hapen...

Makron: Rusia të japë shpjegim për helmimin e Navalnit, ekzistojnë linja të kuqe për armë kimike

Presidenti francez Emanuel Makron sot kërkoi nga Rusia urgjentisht ta shpjegojë rastin me helmimin e kritikut të...
- Advertisement -

“Sot përmes në ankandi të caktuar të bonove të thesarit Qeveria e Zaevit do t’i ngarkojë me borxh qytetarët edhe për 42 milionë euro dedikuar për kthimin e borxheve të vjetra, derisa në të njëjtën kohë për shpenzim joproduktiv dhe furnizim të automjeteve të reja zyrtare mbi  8 milionë euro.

Qeveria pa mëshirë i ngarkon qytetarët dhe në vend që paratë të shkojnë për ndihmën e të papunëve dhe biznesit ata janë dedikuar për kartela të cilat janë pjesë e përpjekjes së Zaevit  të blejë një ditë të kalojë në politikë.

- Advertisement -

Nuk ka asgjë nga masa e paralajmëruar e qeverisë për fundjavë pa TVSH, ndërsa në fakt nuk ka ndihmë për ekonominë. Një Muaj pas kartelës pagesore populli megjithatë do të jetë i uritur, ndërsa 100.000 do të jetojnë me 50 denarë në ditë.

Ndihma e njëfishtë dhe borxhi nuk janë zgjidhje, sepse pushteti nuk gjeneron rritje të ekonomisë. Në Maqedoni sot kemi mbi 40 mijë të papunë, rënie historike e BPV-së prej 12,7% dhe ulje të pagave edhe atë vetëm për 6 muaj krizë. Edhe pse u shpenzuan 1 miliardë euro rritje nuk ka, nuk ka efekt për amortizim,  përkundrazi shteti fundoset.

- Advertisement -

Zaevi, LSDM dhe mafia në pushtet nuk janë zgjidhje për problemin, ata janë problemi.

Krimi, mafia edhe qeveria që është e njëjtë në Maqedoni duhet të bjerë.” – Qendra për Komunikime e VMRO-DPMNE-së

- Advertisement -
  • Tags
  • 4

Haradinaj: Ende nuk e kemi shpëtuar Ujmanin, duhet të bëjmë kujdes me fizibilitetin

Kryetari i AAK-së, Ramush Haradinaj sonte ka paralajmëruar se Kosova nuk guxon të heqë dorë nga interesat e saja në dialogun me...

Itali, stadiumet do të hapen gradualisht nga 8 tetori

Ministri italian i sportit Vincenzo Spadafora ka treguar se stadiumet në Itali do të fillojnë të hapen gradualisht nga data 8 tetor....

Makron: Rusia të japë shpjegim për helmimin e Navalnit, ekzistojnë linja të kuqe për armë kimike

Presidenti francez Emanuel Makron sot kërkoi nga Rusia urgjentisht ta shpjegojë rastin me helmimin e kritikut të Kremlinit, Aleksej Navalni dhe theksoi...

Arturo Vidal: Me Interin dua të fitoj shumë gjëra

Tashmë ish-mesfushori i Barcelonës Arturo Vidal ka folur për herë të parë si lojtar i Interit, duke e falënderuar klubin zi-kaltër për...

“Mbetemi në qëndrimin se prindërit duhet të kthehen në punë” – tha Shahpaska

"Me krijimin e kushteve për akomodimin e fëmijëve në institucionet parashkollore – kopshte dhe qendra ditore për zhvillim të hershëm të fëmijës,...
- Advertisement -

More Articles Like This

- Advertisement -