Array

Vlerësimet e lojtarëve: Barcelona-PSG

Must Read

Përfundoi ndeshja Shkëndija – Tottenham

Ndeshja e shumë pritur mes Shkëndijës dhe Tottenhamit ka përfunduar 1:3 për mysafirët. Në...

Italia do të pranojë 125 emigrantë, të cilët do të sistemohen në shtet të tjera të BE-së

 Italia sot kumtoi se do të lejojë shkarkimin e 125 emigrantëve, të cilët tashmë një javë gjenden...

Ansu Fati nënshkruan kontratë të re me Barcelonën

Ansu Fati nënshkroi kontratë të re me Barcelonën. Barcelona ka “bllokuar” talentin Ansu...
- Advertisement -

Skuadra e Barcelonës është kualifikuar në gjysmëfinale të Ligës së Kampionëve, pasi e mposhti skuadrën e PSG-së edhe në ndeshjen e dytë (2-0).

Sulmuesi brazilian Neymar ishte lojtari i ndeshjes, pasi shënoi dy golat e fitores, kurse Maxwell u vlerësua si dështaku i ndeshjes.

- Advertisement -

Vlerësimet e lojtarëve

Barcelona: Ter Stegen 7.5, Alba 7.5, Mascherano 7.0, Pique 7.5, Alves 8.0, Iniesta 8.0, Sergio 7.0, Rakitic 7.0, Neymar 9.5 (Lojtari i ndeshjes), Suarez 6.5, Messi 8.0. Rezervistet: Pedro 6.0, Xavi 6.5, Roberto 6.5.

- Advertisement -

PSG: Sirigu 6.5, Wiel 7.0, Marquinhos 7.0, Luiz 7.0, Maxwell 5.5 (Dështimi i ndeshjes), Cabaye 6.5, Verratti 7.5, Matuidi 6.5, Cavani 7.0, Ibrahimovic 6.5, Pastore 6.5. Rezervistet: Moura 6.0, Rabiot 6.0, Lavezzi 6.5.

- Advertisement -

Përfundoi ndeshja Shkëndija – Tottenham

Ndeshja e shumë pritur mes Shkëndijës dhe Tottenhamit ka përfunduar 1:3 për mysafirët. Në minutën e 5 të ndeshjes...

Italia do të pranojë 125 emigrantë, të cilët do të sistemohen në shtet të tjera të BE-së

 Italia sot kumtoi se do të lejojë shkarkimin e 125 emigrantëve, të cilët tashmë një javë gjenden në një anije humanitare gjermane,...

Ansu Fati nënshkruan kontratë të re me Barcelonën

Ansu Fati nënshkroi kontratë të re me Barcelonën. Barcelona ka “bllokuar” talentin Ansu Fati, ku e ka shpërblyer...

Dialogu Kosovë – Serbi do të vazhdojë të hënën

Përfaqësuesi special për dialogun Prishtinë-Beograd, Mirosllav Lajçak, paralajmëroi për të hënën raund të ri bisedimesh në nivel ekspertësh, më 28 shtator.

Zaev takon Ambasadaorin holandez Jan Kop

Kryetari i Qeverisë së Republikës së Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev, sot u takua me Dirk Jan Kop, ambasador i Mbretërisë së...
- Advertisement -

More Articles Like This

- Advertisement -