Veseli: Asnjë centimetër nga toka e Kosovës nuk duhet të jetë pjesë e dialogut me Serbinë

Must Read

SPB Tetovë sanksionoi 154 shoferë për shpejtësi

Më 27.09.2020 në periudhën prej 13.00 deri në 19.00 në territorin e SPB Tetovë, është kryer Aksion...

Pa energji elektrike nesër më shumë pjesë të Shkupit

Për shkak të ndërhyrjeve teknike në rrjetin e shpërndarjes së energjisë elektrike, nesër pa energji elektrike do...

Ndërroi jetë Qamil Selimi ish-futbollist i Vllazërimit

Papritmas ndërroi jetë Qamil Selimi ish futbollist i Vllazërimit. Për vdekjen e tij të parakohshme njoftuan nga...
- Advertisement -

Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës (PDK) Kadri Veseli, para fillimit  të raundit të ri të sotëm të bisedimeve Kosovë-Serbi në Uashington, delegacionit të Kosovës i rekomandoi se në asnjë rrethanë nuk duhet të negociojë për territorin, informon korrespondenti i MIA-s nga Prishtina.

Në takimet e sotme me strukturat e partisë në Mitrovicë dhe Vuçitërn, ish-kryetari i parlamentit theksoi se çdo marrëveshje me Serbinë që do të cenonte integritetin territorial të Kosovës është e papranueshme.

- Advertisement -

“Mitrovica dhe Kosova janë një dhe të pandashme. Asnjë centimetër i tokës së Republikës së Kosovës nuk duhet të jetë pjesë e dialogut me Serbinë”, ka thënë Veseli.

Raundi i ri i bisedimeve Kosovë-Serbi, i cili është planifikuar të zgjasë dy ditë, është planifikuar të fillojë në Shtëpinë e Bardhë sot në mesditë sipas kohës në SHBA, me një takim midis udhëheqësve të dy delegacioneve, kryeministrit të Kosovës Abdullah Hoti dhe presidentit serb Aleksandar Vuçiq./MIA

- Advertisement -

SPB Tetovë sanksionoi 154 shoferë për shpejtësi

Më 27.09.2020 në periudhën prej 13.00 deri në 19.00 në territorin e SPB Tetovë, është kryer Aksion kontrollues i veprimit republikan për...

Pa energji elektrike nesër më shumë pjesë të Shkupit

Për shkak të ndërhyrjeve teknike në rrjetin e shpërndarjes së energjisë elektrike, nesër pa energji elektrike do të mbesin disa prej shfrytëzuesve...

Ndërroi jetë Qamil Selimi ish-futbollist i Vllazërimit

Papritmas ndërroi jetë Qamil Selimi ish futbollist i Vllazërimit. Për vdekjen e tij të parakohshme njoftuan nga KF Vllazërimi nga Kërçova.

Për një ditë policia ka dënuar 643 qytetarë për maska

Gjatë ditës së djeshme (27 / 28.09.2020) në territorin e Republikws sw Maqedonisë sw Veriut lidhur me masën për mosmbajtje tw mjeteve...

Në Kosovë ndihmë pa pagesë për mësues dhe nxënës

Për të ndihmuar mësimin nga distanca KALLXO.com ka lansuar platëformën e asistencës online për mësues dhe nxënësit. Në kuadër...
- Advertisement -

More Articles Like This

- Advertisement -