Vërshime në Kinë, popullata është evakuuar me helikopterë

Must Read

Memorandumi nuk do të ndikojë në negociatat?Holshtajn: Bullgaria t’i zgjidhë çështjet në mënyrë bilaterale

https://youtu.be/bpuDiX-k1bM Presioni i Bullgarisë përmes memorandumit deri te vendet anëtare të BE-së...

Ministri me premtime të njëjta, “Programi për ambient jetësor i mirë vetëm në letër”

https://youtu.be/2m6zRZ0jE5w Për ndotjen, shpëtimin e ambientit jetësor dhe ekologjinë e cila çdo...
- Advertisement -

Autoritetet kineze dërguan helikopterë që t’i shpëtojnë banorët e provincës Gansu, pasi dolën nga shtrati Jangce dhe lumenj të tjerë nga vërshimet e mëdha.

Krahas vërshimeve, rajoni është kapluar edhe nga rrëshqitjet e tokës, ndërsa pesëdhjetë persona janë bllokuar në çatitë e shtëpive të tyre në qytetin Longnan.

- Advertisement -

Në provincën fqinjësore kineze Siçuan dhe në bashkësinë Çongvin është shpallur alarm i nivelit më të lartë. Në Siçuan uji arriti deri te gishtat e përmendores së Budës nga shekulli i tetë, që gjendet në mal. Kjo ndodh për herë të parë që nga viti 1949.

Autoritetet e provincës Hubei paralajmëruan se hidrocentrali dhe penda më e madhe u mbush me ujë. fc/

- Advertisement -

Memorandumi nuk do të ndikojë në negociatat?Holshtajn: Bullgaria t’i zgjidhë çështjet në mënyrë bilaterale

https://youtu.be/bpuDiX-k1bM Presioni i Bullgarisë përmes memorandumit deri te vendet anëtare të BE-së të ndikojë që interpretimet bullgare...

Ministri me premtime të njëjta, “Programi për ambient jetësor i mirë vetëm në letër”

https://youtu.be/2m6zRZ0jE5w Për ndotjen, shpëtimin e ambientit jetësor dhe ekologjinë e cila çdo ditë e më shumë është...

Konfirmohen dënimet me burg për “Tankun”, Jankullovska do të shkojë në burg, Gruevski mbetet në Budapest

https://youtu.be/1gIbSTVFia4 Refuzohen ankesat e tre të dënuarve për blerjen e Mercedesit luksoz prej 600 mijë eurove –...

“Stop Rusino” kërkon mbylljen e deponisë, Nuredini: Edhe për disa vite Rusino e hapur!

https://youtu.be/RCGqvEZnlp8 Deponia Rusino vazhdon të jetë e bllokuar  nga aktivistet e lëvizjes “Stop Rusino” Kërkojnë që kjo...
- Advertisement -

More Articles Like This

- Advertisement -