Array

Venezuelë: Zjarr në një burg,17 të vdekur

Must Read

Haradinaj: Ende nuk e kemi shpëtuar Ujmanin, duhet të bëjmë kujdes me fizibilitetin

Kryetari i AAK-së, Ramush Haradinaj sonte ka paralajmëruar se Kosova nuk guxon të heqë dorë nga interesat...

Itali, stadiumet do të hapen gradualisht nga 8 tetori

Ministri italian i sportit Vincenzo Spadafora ka treguar se stadiumet në Itali do të fillojnë të hapen...

Makron: Rusia të japë shpjegim për helmimin e Navalnit, ekzistojnë linja të kuqe për armë kimike

Presidenti francez Emanuel Makron sot kërkoi nga Rusia urgjentisht ta shpjegojë rastin me helmimin e kritikut të...
- Advertisement -

Të paktën 17 persona kanë humbur jetën në një zjarr që shpërtheu në një burg në veri të Venezuelës.
Sipas zyrës së Prokurorisë së Përgjithshme, në burg Tojuyito në Valencia nga arsye ende të panjohura, shpërtheu një zjarr.
Në mesin e viktimave janë të burgosur dhe vizitorët të cilët ishin në atë kohë në burg. Ndërkohë theksohet se nga zjarri 11 persona janë plagosur.

Numri i të burgosurve është rritur nga 2008 në burgjet Venezuelës. Në të gjithë vendin ndodhen 32 burgje aktive.
Shoqatat e të drejtave të njeriut deklarojnë se, në burgun Tojuyito, kapaciteti i të cilit është 900 persona, ka më shumë se 2 mijë e 500 të burgosur.

- Advertisement -

Në nëntor të vitit të kaluar në burgun David Viloria shpërtheu një rebelim i të burgosurve për shkak të kushteve të këqija të jetesës në institucionet e vuajtjes së dënimit.

- Advertisement -

Haradinaj: Ende nuk e kemi shpëtuar Ujmanin, duhet të bëjmë kujdes me fizibilitetin

Kryetari i AAK-së, Ramush Haradinaj sonte ka paralajmëruar se Kosova nuk guxon të heqë dorë nga interesat e saja në dialogun me...

Itali, stadiumet do të hapen gradualisht nga 8 tetori

Ministri italian i sportit Vincenzo Spadafora ka treguar se stadiumet në Itali do të fillojnë të hapen gradualisht nga data 8 tetor....

Makron: Rusia të japë shpjegim për helmimin e Navalnit, ekzistojnë linja të kuqe për armë kimike

Presidenti francez Emanuel Makron sot kërkoi nga Rusia urgjentisht ta shpjegojë rastin me helmimin e kritikut të Kremlinit, Aleksej Navalni dhe theksoi...

Arturo Vidal: Me Interin dua të fitoj shumë gjëra

Tashmë ish-mesfushori i Barcelonës Arturo Vidal ka folur për herë të parë si lojtar i Interit, duke e falënderuar klubin zi-kaltër për...

“Mbetemi në qëndrimin se prindërit duhet të kthehen në punë” – tha Shahpaska

"Me krijimin e kushteve për akomodimin e fëmijëve në institucionet parashkollore – kopshte dhe qendra ditore për zhvillim të hershëm të fëmijës,...
- Advertisement -

More Articles Like This

- Advertisement -